OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Nowiutkie wozy gaśnicze trafiają do OSP. Ostrów daleko w tyle

Kolejna jednostka OSP otrzymała nowiutki wóz gaśniczo-bojowy. OSP Sieroszewice hucznie go powitała i mieli do tego pełne prawo. Sęk w tym, że Państwowa Straż Pożarna z Ostrowa, która ma najwięcej wyjazdów, jeździ po całym powiecie wysłużonymi pojazdami. PSP ma do dyspozycji wozy liczące kolejno 18, 13 i 6 lat. Te są najczęściej dysponowane. Tymczasem Sieroszewice, Janków Przygodzki, Przygodzice i wkrótce Gorzyce Wielkie otrzymały super wozy warte ponad 800 tys. każdy.

+

Wydawać by się mogło, że najpierw nowe wozy powinny trafiać do zawodowych strażaków, a po kilku latach byłyby przekazywane do jednostek niższego rzędu, gdzie też są potrzebne, ale mają znacznie mniej wyjazdów niż ich koledzy z jednostki z Ostrowa. Tymczasem przyjęto strategię, że gminy, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Komendant Główny Straży Pożarnej wspierają jednostki OSP.

Efekt jest taki, że jedna z lepszych komend w Wielkopolsce jeździ wysłużonymi pojazdami, a lokalne OSP mają do dyspozycji nówki sztuki. Poza wcześniej wymienionymi dużo młodsze wozy mają także jednostki z Gostyczyny, Skalmierzyc, Raszkowa i Sośni.

531 21 – 2002 r. STAR – zbiornik 2,5 tys. litrów

531 26 – 2007 – MAN – 5 tys. litrów wody

531 40 – 2014 – MAN – 2,5 tys. litrów

33 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
33
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x