OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Powstaje nowy szpital zakaźny niedaleko Ostrowa

Od najbliższej soboty 17 października 2020 r. pacjentom z COVID-19 pomocy jako placówka jednoimienna będzie udzielać Wojewódzki Specjalistyczny ZZOZ Chorób Płuc i Gruźlicy Wolica k/Kalisza. To dodatkowe 120 łóżek dla naszego regionu.

+

Obecnie Szpital w Wolicy organizuje transport dla swoich pacjentów z chorobami nowotworowymi i pulmonologicznymi. 12 chorych z Wolicy do jutra najprawdopodobniej zostanie przewiezionych do szpitala w Kaliszu (pacjenci onkologiczni) oraz do Konina (pacjenci pulmonologiczni). Pozostali pacjenci zostali wypisani ze szpitala po zakończonym leczeniu chorób pulmonologicznych. Ponownie będzie zamknięta rehabilitacja oddechowa. W sobotę wg planów i informacji szpital w Wolicy ma być gotowy na przyjęcie pacjentów z Covid-19.

We wtorek w przyszłym tygodniu o godzinie 13.00 przed szpitalem w Wolicy zostanie zorganizowana konferencja prasowa w tej sprawie.

Szpital w Wolicy będzie po raz drugi przekształcony na szpital jednoimienny. Poprzednie przekształcenie i funkcjonowanie szpitala jednoimiennego w Wolicy trwało od 20 kwietnia do 30 czerwca 2020 r.

26 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
26
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x