OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Rząd przywraca “godziny dla seniorów” w sklepach

Kontrowersyjny zapis, podobny do tego zakazującego wstępu do lasu, powraca do życia. Rządzący uznali, że wprowadzenie godzin dla seniorów pomoże ich uchronić przed zakażeniem się. Tak jakby obowiązkowe noszenie maseczek w sklepach nie działało. Internauci uważają, że zapis miałby sens, gdyby w pozostałych godzinach seniorzy mieli zakaz robienia zakupów.

+

Od 15 października zostaje przywrócone rozporządzenie na mocy którego w godzinach 10-12 będą mogli kupować tylko seniorzy. Dotyczy to sklepów, aptek i drogerii. Seniorami są obywatele powyżej 60. roku życia.

Poprzednio ten przepis obowiązywał od początku kwietnia i dotyczył osób od 65. roku życia. Na początku maja zrezygnowano z niego. Rezygnację uzasadniano tworzącymi się kolejkami i brakiem zachowania zasad dystansu społecznego. W Ostrowie można było się spotkać z opiniami, że akurat w tych godzinach klientów było niewielu.

W kwietniu o zniesienie tego przepisu apelowały organizacje branżowe. Uważały, że “jest to rozwiązanie niepraktyczne, paraliżujące funkcjonowanie handlu, konfliktogenne, krytykowane przez klientów, pracowników handlu i nierzadko samych seniorów”.

70 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
70
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x