OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

12-letnia Martynka walczyła o życie przez 45 dni. Dziś zmarła

12-letnia Martynka przez ostatnie 45 dni toczyła walkę o życie. Intensywnie pomagał jej w tym personel z Oddziału Anestezjologii Dziecięcej w ramach Wielkopolskiego Centrum Oparzeń. Trafiła tu pod koniec sierpnia prosto z Kamiennej Góry, gdzie doszło do wybuchu gazu w mieszkaniu w bloku. Dziewczynka miała poparzone 90% ciała.

+

Ze statystyk wynika, że pacjent z tak rozległym poparzeniem prawie na pewno skazany jest na porażkę w walce o życie. Lekarze pracujący w ostrowskim szpitalu nie poddawali się na żadnym etapie, choć dziewczynka miała nawet poparzone drogi oddechowe. Przez ostatnie półtora miesiąca przeprowadzono przeszczepy skóry wyprodukowanej z komórek macierzystych.

Jak doszło do tragedii? Jak ustaliliśmy 25 sierpnia w Kamiennej Górze prowadzono prace związane z przyłączami gazowymi do mieszkań w bloku. Monterzy dzień wcześniej przeprowadzili próbę szczelności. W dniu tragedii malowano rury na żółto i postanowiono puścić gaz na gotowo. Nie sprawdzono jednak wszystkich mieszkań. Tam gdzie mieszkała 12-letnia Martynka nie podłączono licznika. Niezabezpieczona rury pod dość dużym ciśnieniem wtłaczały wybuchową substancję do wnętrza mieszkania.

Dziewczynka zdążyła jeszcze zadzwonić do rodziców informując ich o mocnym zapachu gazu. Rodzice pomyśleli, że to może ta farba tak intensywnie śmierdzi. Dziewczynka poszła do łazienki, gdzie postanowiła włączyć światło. Wtedy doszło do zapłonu i wybuchu.

 

 

17 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
17
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x