OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Remontują schronisko dla bezdomnych zwierząt

W Międzygminnym Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Wysocku Wielkim trwa demontaż starych i montaż 51 nowych kojców dla czworonogów. To kolejny etap remontu schroniska. Koszt tej inwestycji to 155 tys. złotych.

+

– Los bezdomnych psów i kotów nie jest nam obojętny. Chcemy, by te zwierzęta miały w ostrowskim schronisku choć namiastkę domu. To miejsce otrzymuje wiele ciepła od mieszkańców i wolontariuszy, którzy chętnie angażują się w różne akcje. Od nas psiaki dostaną nowe kojce ,by w okresie jesienno – zimowym, miały bezpieczne i ciepłe schronienie – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Zakończenie wymiany kojców zaplanowane zostało na koniec listopada. Wykonawca zadeklarował jednak, że dla dobra czworonogów postara się zakończyć prace szybciej. Nieliczne z nich, które są dobrym stanie technicznym, będą nadal wykorzystywane np. na kwarantannę dla zwierząt.

Montaż 51 nowych kojców, to kontynuacja ubiegłorocznych działań. W 2019 roku w ostrowskim schronisku wymieniono 41 kojców dla psów na nowe, które znacznie poprawiły warunki przebywania zwierząt. Na terenie obiektu wykonane zostało także odwodnienie sanitarne i deszczowe. Całkowity koszt tych prac sięgnął 200 tys. złotych.

Jednocześnie trwa przygotowanie projektu modernizacji schroniska. Ma on uwzględniać nadbudowę budynku o pierwsze piętro, na którym zlokalizowane zostaną pomieszczenia administracyjne oraz socjalno – higieniczne, przebudowę budynku związaną z nowym rozmieszczeniem pomieszczeń na parterze przy uwzględnieniu większej ilości boksów dla psów z podziałem na szpital i kwarantannę.

– Projektant wydzieli także specjalne pomieszczenie dla kotów oraz miejsce na gabinet do przeprowadzania zabiegów, przyjęcie czworonogów, pomieszczenia do mycia zwierząt oraz innych miejsc koniecznych do funkcjonowania schroniska – wylicza Mikołaj Kostka, zastępca prezydenta Ostrowa.

Ponadto obiekt ma zostać rozbudowany o pomieszczenia konieczne do magazynowania i przygotowania karmy, magazynowania leków oraz pomieszczenie z komorą chłodniczą.

– Projekt zawierać ma także zagospodarowanie terenu schroniska zielenią oraz placem zabawowo-sprawnościowym dla psów – dodaje wiceprezydent.

Dodatkowo budynek schroniska ma zostać zmodernizowany poprzez wykonanie nowych tynków i okładzin wraz z wymianą instalacji elektrycznej oraz sanitarnej, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej zewnętrznej i wewnętrznej oraz wykonanie nowej elewacji budynku. Inwestycja ma objąć również wymianę systemu ogrzewania. Na dachu pierwszego piętra budynku ma zostać zamontowana instalacja fotowoltaiczna. Obiekt ma zostać także wyposażony w wentylację.

Do Międzygminnego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Wysocku Wielkim każdego roku trafia kilkaset czworonogów. W kulminacyjnych momentach jest ich ponad 200 na raz.

10 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
10
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x