OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

W środę duży protest rolników

Rolnicy skupieni wokół Agrounii przygotowują wielki ogólnopolski strajk. Jego termin wyznaczono na środę, 7 października na 10:00. W tym czasie gospodarze wyjadą na drogi krajowe i wojewódzkie. W ten sposób chcą pokazać swój sprzeciw wobec tzw. piątki dla zwierząt i nieudolności państwa w walce z ASF. – informuje portal Fakty Kaliskie.pl

+

Hasło protestu to „Cała Polska stanie. Dzisiaj my, jutro Wy”. Na 7 października Agrounia planuje blokady dróg w całym kraju. Wiadomo, że do protestu dołączają rolnicy z powiatu kaliskiego, ostrowskiego czy pleszewskiego.

– Spotykamy się w środę 7 października o godzinie 10:00 naprzeciwko salonu Mercedes-Benz w Ociążu – zajazd Osada. Protest będzie polegał na przejeździe kolumny ciągników, a może i nawet na blokadzie drogi DK 25 Kalisz-Ostrów – informuje nas Mateusz Kacperkiewicz, działacz Agrounii.

– Najbliższa środa to taka rozgrzewka – 13 października wszyscy ruszamy w stronę Warszawy – pisze nam Mateusz Kacperkiewicz.

Rolnicy sprzeciwiają się procedowanej ustawie o ochronie zwierząt, tzw. piątce dla zwierząt. Zakłada ona m.in. zakaz uboju rytualnego na eksport czy zakaz chowu zwierząt na futra. Kolejny raz chcą także pokazać swoje niezadowolenie wobec, ich zdaniem nieudolnej, walki rządu z Afrykańskim Pomorem Świń.

– Miejcie świadomość, że nie chodzi tylko i wyłącznie o jedną ustawę, nie chodzi tylko o „piątkę dla zwierząt”. Ta ustawa wyznacza kierunek rządu, który wybrał Jarosław Kaczyński. Jest to kierunek antyrolniczy, antyspołeczny i jesteśmy już pewni, że jest to kierunek ANTYPOLSKI! Oni jawnie przeciwstawili się narodowi, który ich wybrał – mówi Michał Kołodziejczak, lider Agrounii.

POLECANE NEWSY
76 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
76
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x