W Jankowie hucznie przywitali nowy wóz strażacki

W Jankowie Przygodzkim hucznie przywitano nowy wóz straży pożarnej, który od teraz będzie służył mieszkańcom tej części powiatu. W wyjątkowej chwili wzięło udział około 100 mieszkańców, członkowie z okolicznych jednostek Ochotniczych Straży Pożarnej oraz przedstawiciele gminy Przygodzice i delegacja z Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie. 

+

Były race, petardy i konwój złożony z ponad 10 wozów strażackich. Chwila wyjątkowa, bo ochotnicy będą mieć do dyspozycji wóz warty 850 tysięcy złotych bez wyposażenia. To kosztowało kolejne dziesiątki tysięcy złotych.

Strażacy z Jankowa zbierali się przez 3 lata. W tym czasie udało im się odłożyć 52 tysiące złotych, co zostało przeznaczone na tzw. wkład własny.

Najwięcej pieniędzy przekazał Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Była to kwota 380 tys. zł. Kolejne 180 tysięcy przekazał Komendant Główny Straży Pożarnej, który otrzymuje pieniądze m. in. od firm ubezpieczeniowych. Gmina Przygodzice dołożyła się 295 tysięcy złotych.

Nowy wóz posiada zbiornik na 4 tysiące litrów wody oraz ponad 400 litrów środka pianotwórczego.

Strażacy z Jankowa wyjeżdżają do akcji około 70 zdarzeń rocznie. Zapisanych do jednostki jest 28 strażaków.

Przypomnijmy, że także w tym roku nowiusieńki wóz otrzymała jednostka OSP Przygodzice, a wkrótce kolejny trafi do OSP Gorzyce Wielkie.

CZYTAJ  Okradł grób dziecka

15 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
15
0
Napisz co o tym sądziszx