OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Śmierć ciężarnej. Jest kara dla ostrzeszowskiego szpitala

Powracamy do tematu sprzed miesiąca, kiedy to opisaliśmy śmierć 28-letniej Żanety, będącej w 17. tygodniu ciąży. Kobieta przez prawie 8 godzin nie mogła doczekać się profesjonalnej pomocy. Ostatecznie przewieziono ją do ostrowskiego szpitala, ale na pomoc było już za późno. Narodowy Fundusz Zdrowia nałożył karę finansową na Ostrzeszowskie Centrum Zdrowia.

+

NFZ nałożył karę w wysokości niemal 30 tysięcy złotych za niewywiązanie się z zawartej ze świadczeniodawcą umowy w kwestii braku transportu medycznego własnego lub podpisania umowy z innym podmiotem. To zdaniem NFZ stanowi ciężkie naruszenie umowy. Zwłaszcza, że pacjentka znajdowała się w stanie nagłego zagrożenia życia.

28-letnia Żaneta zgłosiła się do ostrzeszowskiego szpitala z dusznościami. Pierwsze badania wykonano w kierunku COVID-19. Kiedy to nie dało wyników potwierdzających hipotezę, zdecydowano się przetransportować pacjentkę do innego szpitala. Kiedy nawet szpitale wyrażały zgodę, nie było transportu dla chorej.

Ostatecznie do transportu medycznego wykorzystano karetkę załatwioną przez kaliski szpital, której personel jechał najpierw do Ostrzeszowa, a później do Ostrowa Wlkp. Niestety 28-letnia kobieta zmarła na podjeździe dla karetek, gdzie była reanimowana przez około godzinę.

Kilka tygodni później w Ostrzeszowskim Centrum Zdrowia zmarła 35-letnia kobieta, matka trojga dzieci.

Sprawę w obu przypadkach prowadzi także Prokuratura, ale tu trzeba poczekać na ustalenia biegłych.

44 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
44
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x