OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Zamknięto szkołę w Ostrowie z powodu koronawirusa (aktualizacja)

Niestety. Rano pisaliśmy o pogromie kwarantannowym w szkołach w Jarocinie, gdzie wyeliminowano 350 osób, a koniec dnia przyniósł niedobre informacje z jednej z ostrowskich szkół. Szkoła Podstawowa Uczniów Kreatywnych Spółdzielni Oświatowej przy ul. Waryńskiego w Ostrowie Wlkp. została zamknięta w trybie nauczania tradycyjnego. Powodem głównym jest jedna zakażona nauczycielka z objawami.

+

Nauczycielka (języka polskiego), świadcząca również opiekę w szkolnej świetlicy miała objawy typowe dla COVID-19 w wersji łagodnej. Kobieta postanowiła zbadać się w punkcie drive thru. Badanie odbyło się wczoraj, a dziś dotarł wynik dodatni.

Ustalono, że nauczycielka miała bezpośredni kontakt z 73 osobami. W tym gronie znajdują się uczniowie oraz 6 nauczycieli. Wszystkich objęto kwarantanną. Sanepid w najbliższym czasie będzie ustalać domowników, na których również zostanie nałożona kwarantanna.

Na dzisiaj 7 nauczycieli przebywa na zwolnieniu lekarskim. To oraz sytuacja epidemiczna spowodowała zawieszenie zajęć. Szkoła wysłała komunikat:

W zwiazku z zaistniałą sytuacją i informacja, że jeden z nauczycieli ma potwierdzenie zarażeniem COVID -19 Dyrekcja po uzyskaniu opinii Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Ostrowie Wielkopolskim ZAWIESZA ZAJECIA STACJONARNE w Szkole Podstawowej Uczniow Kreatywnych w dniu 11.09 i 14.09. Szkola w tym czasie zostanie zdezynfekowana.

Z naszych informacji wynika, że sytuację poprawiłby fakt noszenia maseczek przez uczniów i nauczycieli.

Aktualizacja:
Kolejny przypadek zakażenia koronawirusem. Tym razem jest to pracownik administracyjny z tej samej szkoły.

143 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
143
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x