OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Druga część oddziału wewnętrznego zostanie wyremontowana

Oddział B Interny ostrowskiego szpitala zostanie wyremontowany. Na to zadanie Powiat Ostrowski otrzymał 2,4 mln zł z rezerwy Premiera. Pozostałą kwotę potrzebną do rozpoczęcia prac wyłoży ze swojego budżetu.

+

W dniu 7 września 2020 r. w Starostwie Powiatowym w Ostrowie odbyło się podpisanie umowy z Wojewodą Wielkopolskim na przekazanie dotacji celowej na ten cel.

Starosta ostrowski mówiąc, że dodatkowe środki są powodem do zadowolenia i podkreślał jednocześnie szersze znaczenie realizowanych inwestycji.

– ‘’Ostrowski szpital jest naszym „oczkiem w głowie’’. Konsekwentnie dbamy o to, żeby się zmieniał i unowocześniał. Dziś jednym tchem możemy wymienić to, co pozostało do wyremontowania, a znacznie dłużej mówilibyśmy o tych oddziałach, które przeszły zmiany. I to jest powód do dumy’’ – mówił Paweł Rajski. Podkreślił, że realizowana od dekady strategia inwestycyjna sprawia, że szpital chociaż z nazwy powiatowy staje się placówką o znaczeniu regionalnym. –‘’Wielu pacjentów przybywa z ościennych miejscowości. Decyduje o tym dobry zespół lekarzy, infrastruktura i wyposażenie na coraz wyższym poziomie. W ciągu 10 lat na zadania remontowe i sprzęt przekazaliśmy ponad 104 mln zł, z czego ponad 70 z naszego budżetu. To jest powód do zadowolenia. Dziś otrzymujemy środki z rezerwy Premiera, po raz drugi, ale znaczne wsparcie otrzymaliśmy także od Marszałka Województwa, Ministerstwa Zdrowia czy WOŚP.’’ – powiedział Starosta.

Dokumenty w sprawie formalnego przekazania rezerwy podpisywał Wojewoda Wielkopolski. W swoim wystąpieniu podkreślił, że zdrowie to temat ponad podziałami.

– „Zdrowie jest najważniejsze. Zdrowie nie ma barw politycznych i dzisiejsza uroczystość jest tego dowodem. Możemy być dumni z wielkopolskich szpitali w tym szpitala w Ostrowie. W latach 2019-2020 ze środków rządowych dystrybuowanych przez wojewodę przekazaliśmy tutaj 5 mln złotych’’ – powiedział Łukasz Mikołajczyk. Powiedział także, że jest to efekt dużej aktywności starostów oraz dyrektora szpitala.

Remont Interny B wyceniany jest na ok. 3 mln zł z czego brakującą kwotę ok. 600 tys. wyłoży budżet powiatu. Szpital dysponuje już projektem budowlanym a przetarg na to zadanie ogłoszony zostanie niebawem. To będzie kolejna duża inwestycja realizowana w tym roku w ostrowskim szpitalu. Już trwa budowa drugiej pracowni do ablacji. Planowany jest remont chirurgii, ogłoszony przetarg na ortopedię. A przypomnijmy, że w tym roku oddano już nową ginekologię. Zadania te realizowane są ze środków powiatowych.

-‘’Pozostaną nam w budynku głównym dwa oddziały do wyremontowania. To działanie wpisuje się w większa strategię inwestycyjną. Podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do tego, że te pieniądze do powiatu ostrowskiego napłynęły’’ – powiedział Roman Pacholczyk Wicestarosta Ostrowski.

W 2016 r. wyremontowany został Oddział B ostrowskiej interny. Wtedy wieloosobowe pokoje zastąpione zostały pokojami z własnymi węzłami sanitarnymi. Na swój czas czekała cześć B. Po remoncie także ona odpowiadać będzie tym samym standardom dotyczącym ilości łóżek w pokojach, wyposażenia oraz wystroju.

Oddział Interny B – stan obecny przed remontem.

Obecny w uroczystości podpisania Przewodniczący Rady Powiatu podkreślił, że dzięki determinacji i wizji starostów, Dyrekcji szpitala oraz przy wsparciu parlamentarzystów kolejne pieniądze wpływają do Powiatu Ostrowskiego.

– ‘’Rada Powiatu wspiera te działania i to jest niezmiernie ważne, kiedy w spokoju i zgodzie można pracować. To kolejna bardzo dobra informacja dla naszego szpitala’’ – powiedział Piotra Walkowski.

W uroczystości uczestniczyli także m.in. parlamentarzyści: Katarzyna Sójka, Tomasz Ławniczak oraz Jan Mosiński. Obecni byli także radny Andrzej Leraczyk oraz Piotr Skoczylas wicedyrektor ds. finansowych ostrowskiego szpitala i Izabela Rykowska Naczelna Pielęgniarka.

14 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
14
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x