OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

12-latka ofiarą kradzieży

Policjanci z Posterunku w Mikstacie zatrzymali sprawców kradzieży roweru. Poszkodowaną była 12-letnia dziewczynka. Funkcjonariusze w niecałe 24 godziny oddali rower właścicielce. Zatrzymanym grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

3 września br. policjanci z Mikstatu zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 38 i 23 lat, obywateli Mołdawii. Dzień wcześniej, mężczyźni działając wspólnie i w porozumieniu ukradli rower. Gdy rower był już w ich rękach, rozmontowali go na części i ukryli pod jabłonią na terenie swojej posesji, najprawdopodobniej w celu sprzedaży.

+

Na szczególne potępienie zasługuje fakt, że kradzieży dokonano sprzed szkoły, na szkodę 12-letniej dziewczynki, wielkiej pasjonatki sportów rowerowych.

Szybkie i zdecydowane działania policjantów pozwoliły zwrócić rower prawowitej właścicielce. Osoby podejrzane zostały doprowadzone do komendy w Ostrzeszowie w celu wykonania z ich udziałem dalszych czynności procesowych. Grozi im kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Jak podkreśla matka 12-letniej dziewczynki, kradzież w sposób szczególny dotknęła jej córkę. Rower jest wart około 2.500 zł i jest ufundowany przez klub sportowy „Szperek Antonin”, gdzie dziewczynka intensywnie trenuje. Kolarstwo to jej pasja, a dzięki policjantom z Mikstatu może ją dalej kontynuować.

16 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
16
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x