Dwie osoby zginęły w wypadku awionetki

Mieszkaniec powiatu ostrowskiego oraz kobieta z województwa mazowieckiego zginęli w wypadku awionetki, do którego doszło w minioną sobotę. Do tragedii doszło na Mazurach k. miejscowości Kikity niedaleko Giżycka. Pilot samolotu miał 73-lata.

+

Lokalna policja po godz. 21:00 otrzymała zgłoszenie o zdarzeniu z udziałem ultralekkiego samolotu, które miało miejsce w pobliżu jeziora Luterskiego w miejscowości Kikity. Według świadków zdarzenia samolot spadł na kompleks leśny, a po uderzeniu o ziemię stanął w płomieniach. Na miejsce skierowane zostały służby ratownicze m.in. policja oraz kilka zastępów straży pożarnej.

Teren został całkowicie zabezpieczony i odizolowany przed dostępem osób postronnych. Na miejscu zdarzenia funkcjonariusze zastali całkowicie zniszczony samolot typu Bristell, którym podróżowały dwie osoby: 73-letni pilot i 39-letnia pasażerka. Niestety żadna z tych osób nie przeżyła wypadku. Na miejscu zdarzenia policjanci wykonywali czynności procesowe przy udziale prokuratora oraz technika kryminalistyki. O zdarzeniu powiadomiona została Komisja ds. Badania Wypadków Lotniczych, która zajmie się zbadaniem dokładnych okoliczności oraz przyczyn tego tragicznego w skutkach zdarzenia.

Mężczyzna był uznanym krótkofalowcem i pilotem awionetki. Kilka dni przed tragedią zdobył wysokie miejsce w konkursie celności lądowania.

CZYTAJ  Ostrowianin miał ponad 2.5 promila

9 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
9
0
Napisz co o tym sądziszx