OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Posłowie w czasach kryzysu przyznali sobie duże podwyżki

To, że posłowie Prawa i Sprawiedliwości dzięki większości mogą przegłosować prawie każdą ustawę, wiadomo już od dawna. Tym razem, gdy przyszło głosować za sporą podwyżką wynagrodzenia dla posłów, ochoczo ręce podnieśli także posłowie z opozycji, w tym ostrowski poseł Jarosław Urbaniak. Spotkało się to z olbrzymią krytyką ze strony obywateli, a nawet Donalda Tuska czy radnego Andrzeja Kornaszewskiego.

+

Najczęściej krytykowany jest czas przegłosowania ponad 50% podwyżek. Jest kryzys wywołany ogłoszoną pandemią koronawirusa i wielu ludzi musi zaciskać pasa. Tymczasem władza i opozycja wykazały się butą, śmiało głosując za pieniędzmi.

Polityczny kolega Jarosława Urbaniaka, ostrowski radny Andrzej Kornaszewski zapytał się czy szmal przeszkodził w myśleniu posłom opozycyjnym dla rządu PiSu.Podobnego zdania jest Donald Tusk.

Przytaczamy komentarze internautów z Twittera, sympatyków Platformy Obywatelskiej:

“Ludzie zamykają firmy, żyją w lęku o kolejny tydzień, miesiąc, a wy podnosicie sobie wynagrodzenie o połowę? (…) Moralnie godne potępienia, politycznie godne politowania.”

“Czyli, że co? #PiS przystawił wam pistolet do głowy, tak?
Zawiodłam się na was, jest we gniew graniczący z wściekłością. Nie wiem, jak inni ale ja więcej na was nie zagłosuję. I bardzo żałuję, że aż tak zaangażowałam się w wasze kampanie. Jak widać, słychać i czuć – na daremno.”

” subwencja, podwyżka aż o 57% waszych pensji . Z jakich środków będą te podwyżki, polskie PKB spadło o 8,2%, dla lekarzy nie ma, dla nauczycieli również, emeryt nadal płaci podatek od swojej głodowej emerytury. Mojego głosu w kolejnych wyborach już nie ma.”

” Powiem krótko: od wielu lat popieram PO /KO/ i w zamian dostałem w twarz. Wczoraj w gronie kolegów /do wczoraj sympatyków PO/ doszliśmy do wniosku, że po wyborach macie nas w….. /nosie/. Przykre, bardzo przykre. ”

” Już nie przeszkadzał ani nocny tryb, ani tempo wprowadzenia ustawy, brak możliwości dyskusji nad nią, nawet rzetelnego przeczytania? Wstyd! Miałam do pani sporo szacunku!”

” Jak za mało kasy,to trzeba rzucić posłowanie i iść do uczciwej pracy
Mnie nie płacicie za biuro, sprzęty, komputery, telefony. Nie mam darmowych przejazdów wszelkimi środkami Mam rozliczać każdy km.autem służbowym. WY
bierzecie kilometrówki nawet bez prawka, czy auta”

“Dla tych podwyżek nie ma usprawiedliwienia.
Pandemia, kryzys. Ludzie tracą pracę. A rząd (są kraje, w kt. rządy obniżyły sobie wynagrodzenia) i parlamentarzyści… To niemoralne.
Cóż, zadbaliście o własną kasę. Zapłacicie za to spadkiem poparcia. Sztandar… wyprowadzić.”

68 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
68
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x