Ukradł 96-latce m. in. butelkę wody i chusteczki

Udostępnij
Tweet

Policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego zatrzymali mężczyznę podejrzanego o napad na starszą kobietę. 50-latek uderzył seniorkę, a następnie zabrał jej siatkę z butelką wody, chusteczek higienicznych oraz pieniędzy w kwocie około 70 złotych. Zatrzymany usłyszał już zarzut rozboju, za co grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności. 50-latek najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

+

Do zdarzenia doszło 10 sierpnia br., po godzinie 15:00. Przebywający w okolicy placówki handlowej 50-letni mężczyzna zażądał dwóch złotych od wychodzącej ze sklepu seniorki. Kiedy kobieta odpowiedziała, że nie ma pieniędzy, sprawca uderzył 96-latkę w twarz. Kobieta przewróciła się, a napastnik zabrał bezbronnej ofierze siatkę z butelką wody, paczką chusteczek higienicznych i pieniędzy w kwocie około 70 złotych, następnie mężczyzna ruszył w ucieczkę. Po chwili został on ujęty przez dwóch innych mężczyzn, 42 i 47-latka, którzy byli w pobliżu miejsca przestępstwa.

Zatrzymanym okazał się 50-latek z gminy Ostrów Wielkopolski. Mężczyzna w chwili zatrzymania miał w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu.

Noc spędził w ostrowskiej komendzie. Po wytrzeźwieniu i przesłuchaniu usłyszał zarzuty rozboju, za który grozi do 12 lat więzienia. Sąd na wniosek Prokuratora zastosował wobec mężczyzny 3 miesięczny tymczasowy areszt.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Narkotyk "zombie" trafił do Ostrowa
Subskrybuj
Powiadom o
23 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
23
0
Napisz co o tym sądziszx