Ostrowianin brutalnie skatował w Skorzęcinie (wideo)

W nocy z 30 na 31 lipca 2020 r. około godz. 2.00 policjanci otrzymali zgłoszenie o bójce na terenie Ośrodka Wypoczynkowego w Skorzęcinie. Na miejsce wysłano mundurowych. Wiadomo już było, że interweniowała także ochrona ośrodka.

+

Po dotarciu na miejsce zatrzymano 44-letniego mieszkańca Ostrowa Wielkopolskiego. Całe zdarzenie miało miejsce przy jednym z lokali. 44-latek był w grupie osób, która biła pięściami, krzesłami i kopała mieszkańca gminy Witkowo. Mężczyzna odniósł rozległe obrażenia. Śledczy czekają na opinię lekarzy w tym zakresie. Połamali na nim trzy krzesła – mówi jedna z osób, które widziały całe zdarzenie. Bili go, kopali bez opamiętania. Wszędzie była krew. Ludzie zaczęli uciekać i szukać schronienia w domkach, między samochodami, żeby tylko przypadkowo nie oberwać. Napastników było chyba sześciu.

W piątek 44-latek został doprowadzony do Prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty z artykułu 158 kodeksu karnego:
§ 1. Kto bierze udział w bójce lub pobiciu, w którym naraża się człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo nastąpienie skutku określonego w art. 156 spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu § 1 lub w art. 157 spowodowanie średniego i lekkiego uszczerbku na zdrowiu § 1, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
§ 2. Jeżeli następstwem bójki lub pobicia jest ciężki uszczerbek na zdrowiu człowieka, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Wobec 44-latek zastosowano środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru oraz zakaz zbliżania i kontaktowania się z pokrzywdzonym.

Policjanci zabezpieczyli monitoring z miejsca zdarzenia. Trwa ustalanie pozostałych sprawców, uczestników oraz świadków zdarzenia. Wszystkie osoby, które mają jakikolwiek związek ze sprawą, proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Gnieźnie lub Komisariatem Policji w Kłecku.

Jak twierdzą najemcy lokali ze Skorzęcina, to miejsce nie należy do bezpiecznych. Chociaż ochrona robi co może, nie jest w stanie zapanować nad taką liczbą osób, często będących pod wpływem alkoholu lub innych używek. W ocenie najemców, którzy mają lokale w różnych miejscowościach wczasowych, jest jednym z najniebezpieczniejszych sezonowych ośrodków.

124 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
124
0
Napisz co o tym sądziszx