Policjant strzelił do złodzieja auta

Policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy jechali skradzionym autem. Kierowca po zatrzymaniu do kontroli nagle ruszył pojazdem w stronę policjantów. Funkcjonariusze użyli broni służbowej. Dodatkowo policjanci znaleźli narkotyki i sprawdzają, czy kierujący nie był pod ich działaniem. Na wniosek Policji i prokuratora jeden z mężczyzn został tymczasowo aresztowany.

+

25 lipca br., policjanci Wydziału Kryminalnego otrzymali wiadomość, że w kierunku Ostrowa Wielkopolskiego porusza się pojazd, który kilka godzin wcześniej został skradziony na terenie województwa dolnośląskiego.

Kryminalni, gdy zauważyli skradzione auto natychmiast zareagowali. Kierowca audi zatrzymał się, jednak gdy funkcjonariusze wybiegli z radiowozu mężczyzna nagle ruszył pojazdem w stronę policjantów. Wówczas jeden z funkcjonariuszy użył broni służbowej oddając strzał w przednią oponę. Policjanci dobiegli do samochodu i zatrzymali jego kierowcę jak również pasażera. Dodatkowo, w trakcie obezwładniania jeden z mężczyzn wyrzucił woreczek z amfetaminą.

Mężczyźni byli bardzo pobudzeni, co wskazywało, że mogą znajdować się pod wpływem zabronionych środków, dlatego od kierującego pobrana została krew do badań laboratoryjnych.

Z 25-letnim kierowcą z województwa dolnośląskiego podróżował 26-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego. W trakcie sprawdzeń okazało się, że kierowca posiada dożywotni sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Osobowe audi, którym jechali mężczyźni widniało w systemach jako utracone.

Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. 26-letni pasażer odpowie za posiadanie narkotyków. Natomiast 25-latek usłyszał zarzuty czynnej napaści na policjantów oraz kierowania pomimo sądowego zakazu. W najbliższym czasie mężczyzna usłyszy też zarzuty dotyczące kradzieży pojazdu oraz prawdopodobnie kierowania pod wpływem środków odurzających.

Na wniosek Policji i prokuratora 25-latek został tymczasowo aresztowany.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

35 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
35
0
Napisz co o tym sądziszx