OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Ginekologia po remoncie

Po raz 13. przekazujemy klucz, otwierając kolejny wyremontowany oddział. Tym razem otwierany zostaje oddział ginekologiczny. Oddział wyjątkowy, bo rozgrywają się tu ludzkie dramaty kobiet i ich nienarodzonych dzieci. – powiedział Paweł Rajski, starosta ostrowski.

+

Remont kosztował kilka milionów. Oddział jest bardzo dobrze wyposażony w nowoczesny sprzęt i komfortowe wnętrza. W tej chwili jest 27 łóżek było 36.

Liczba łóżek uległa zmniejszeniu, sale są 2,3 i 5-osobowe. Na oddziale znajduje się sala intensywnego nadzoru. Sale są bardziej kameralne, a co najważniejsze z własnymi węzłami sanitarnymi i klimatyzacją.

To wszystko dzieje się dzięki współpracy wszystkich radnych w radzie powiatu ostrowskiego. – powiedział starosta ostrowski.

Rocznie przez oddział przechodzi 4500 pacjentek. Na to składa się 1500 zabiegów operacyjnych, a kolejne 1500-2000 były to tzw. krótkie zabiegi chirurgiczne.

W tym roku najpewniej będzie to ponad 2 tysiące porodów. W sąsiednich powiatach są spadki, a u nas jest wzrost liczby porodów. Na oddziale pracuje 11 lekarzy i niecałe 60 położnych/pielęgniarek. – powiedział Tomasz Gostomczyk, kierownik oddziału.

Wkrótce wyremontowane zostaną oddziały ortopedyczny i chirurgia ogólna.

20 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
20
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x