Oddział w szpitalu zamknięty z powodu koronawirusa (aktualizacja)

Udostępnij
Tweet

Oddział wewnętrzny w ostrowskim szpitalu został zamknięty z powodu wykrycia koronawirusa. Zarażony okazał się pacjent, który przebywał na oddziale internistycznym od 11 dni. 

+

Po około tygodniu hospitalizacji pacjent zaczął mieć objawy podobne do koronawirusa. Wykonano test, który dał wynik dodatni.

Aktualizacja:

73-letni pacjent został przyjęty 13 lipca na oddział internistyczny z powodu objawów ze strony przewodu pokarmowego wymagających pilnej diagnostyki. Pacjent nie miał objawów typowych dla COVID-19 i z przeprowadzonego wywiadu epidemiologicznego również nie wychodziło nic niepokojącego. Dlatego nie było wskazań do izolacji pacjenta.

Podczas hospitalizacji pacjent zaczął gorączkować. Wtedy przeprowadzono wymaz pod kątem obecności wirusa SARS-CoV-2. Ponieważ wynik był dodatni, pacjenta przetransportowano do szpitala jednoimiennego w Poznaniu.

Odcinek A, na którym przebywa 18 pacjentów i 9 osób z personelu został zawieszony w funkcjonowaniu. Pacjentów wymagających pilnej interwencji przyjmuje odcinek B.

 

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

59 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
59
0
Napisz co o tym sądziszx