OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Kierowcy autobusów z MZK zbadani na zawartość narkotyków

Ostrowscy policjanci rozpoczęli dodatkowe sprawdzenia kierowców autobusów. Z punktu widzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego, tylko trzeźwy i wypoczęty kierowca jest gwarancją bezpieczeństwa na drodze.
Bezpieczeństwo podróżnych jest dla Policji priorytetem, dlatego też funkcjonariusze z Ostrowa Wielkopolskiego w trwającym okresem wakacyjnym, przeprowadzają kontrole autobusów. Policjanci sprawdzają zarówno stan trzeźwości jak i stan psychofizyczny kierowców.

+

W celu zminimalizowania utrudnień dla pasażerów, dzisiejsze badania prowadzone były wobec kierowców rozpoczynających pracę.

Podczas badania stanu psychofizycznego pobierany był od kierowcy wymaz z ust, który następnie został umieszczony w testerze na obecność narkotyków.

W trakcie dzisiejszej kontroli wszystkie wyniki były negatywne. To bardzo dobra wiadomość, która pokazuje na odpowiedzialne podejście tych kierowców do swoich obowiązków

Policjanci podczas dzisiejszych działań wręczali też kierującym materiały profilaktyczne.

Przypominamy jednocześnie, że Policjanci w trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, a w szczególności dzieci i młodzieży przygotowali wykaz miejsc prowadzenia kontroli autobusów oraz kierowców autobusów przewożących dzieci i młodzież na wypoczynek.

Dobrym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu można uniknąć dłuższego oczekiwania na przyjazd patrolu Policji.

Jednocześnie informujemy, że na stronie BezpiecznyAutobus.gov.pl można sprawdzić podstawowe informacje na temat autobusu: dane o badaniu technicznym, dane techniczne, informacje o polisie OC.

1 Komentarz
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
janusz
2 miesięcy temu

a gdzie była policja przez ostatnie lata .
dopiero jak się coś stanie ,wszyscy dostają pierdolca.

30 lat wstecz spaliła się dyskoteka w trójmieście , było kilka ofiar,
nagle wszystkie służby w kraju się budzą .

wystawa gołębi na śląsku, zaczyna się odśnieżanie dachów.
itd.

czy ktoś nad tym panuje ?

1
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x