Umowa na budowę nowoczesnego DPS-u

Udostępnij
Tweet

Dziś podpisano umowę na budowę nowego Domu Pomocy Społecznej w Ostrowie Wielkopolskim. Po prawie dwóch latach przygotowań zaczyna się spełniać kolejne z marzeń władz powiatu.

+

– Wszystkie inwestycje są ważne, ale niektóre, takie jak ta, są kluczowe, miastotwórcze i przełomowe. Jako powiat mamy ich co najmniej kilka na swoim koncie jak nowe skrzydło ostrowskiego szpitala, budowa Centrum Kształcenia Praktycznego. Tę wielką trójkę uzupełnia nowy Dom Pomocy Społecznej. Przed nami sporo pracy i pewnie problemów, ale… widząc w jakiej sytuacji znalazły się DPS-y w dobie koronawirusa, jak kruchy jest system opieki na osobami starszymi i jak trudne warunki pracy nie może być od tego odwrotu! Podziękowania dla wszystkich, którzy byli zaangażowani do tej pory w ten projekt! Trzymajcie kciuki! Mówi Paweł Rajski, starosta ostrowski.

Obecna placówka DPS znajduje się przy ul. Partyzanckiej. Przebywają w niej obecnie 44 osoby przewlekle somatycznie chore. Stan 27 z nich jest ciężki lub bardzo ciężki, wymagające pomocy w codziennych czynnościach.

Siedziba DPS ma ciasne pomieszczenia, a poszczególne sale rozmieszczone są w różnych budynkach. Dzięki nowej inwestycji nastąpi diametralna zmiana.

Nowy obiekt zaoferuje dwuosobowe sale o powierzchni 20m2 z osobnymi węzłami sanitarnymi. Dodatkowo będzie funkcjonowała „sala R” z ośmioma łózkami dla osób będącymi w bardzo ciężkim stanie. DPS przy ul. Staroprzygodzkiej pomieści nawet 78 osób. Inwestycja pochłonie 15 milionów zł i będzie realizowana ze środków Powiatu Ostrowskiego. Władze powiatu będą zabiegać o dofinansowanie PFRON na doposażenie nowego DPS.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

9 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
9
0
Napisz co o tym sądziszx