OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Ciągnik przygniótł rolnika

W Tarchałach Wielkich doszło do groźnego incydentu przy pracach rolnych. Dwóch mężczyzn przyczepiało dodatkowy element wyposażenia w ciągniku rolniczym. Jeden z nich siedział za kierownicą, a drugi znajdował się bezpośrednio przed ciągnikiem. W pewnym momencie ciągnik miał gwałtownie ruszyć. 27-letni właściciel gospodarstwa znalazł się pod ciągnikiem, który częściowo go przygniatał.

+

Na miejsce zadysponowano służby ratownicze. Jako pierwsza na miejsce dotarła miejscowa jednostka OSP Tarchały Wielkie. Ochotnicy zabezpieczyli ciągnik i wspierali poszkodowanego do czasu przybycia ciężkiego sprzętu. Podjęto decyzję o zadysponowaniu specjalistycznego wozu wykorzystywanego w ratownictwie drogowym. I choć na co dzień bardzo rzadko wyjeżdża, dziś mógł został spożytkowany jego potencjał. Za pomocą podnośnika podniesiono ciągnik i uwolniono mężczyznę. Przez cały czas poszkodowany był przytomny. Doznał urazu klatki piersiowej.

Na miejsce zadysponowano śmigłowiec LPR z Wrocławia. Medycy przetransportowali pacjenta do szpitala w Ostrowie Wlkp. gdzie przeszedł dokładną diagnostykę. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

(zdjęcie poglądowe)

POLECANE NEWSY
23 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
23
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x