Wandal niszczył groby bez powodu

Udostępnij
Tweet

Pleszewscy policjanci zatrzymali 50-latka podejrzanego o zniszczenie nagrobków na cmentarzu. Mężczyzna usłyszał zarzuty dotyczące znieważenia miejsca pochówku zmarłych i zniszczenia mienia. Pokrzywdzeni straty jakie wyrządził wandal wycenili na kwotę kilku tysięcy złotych. Za popełnione przestępstwa mieszkańcowi Pleszewa grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

+

Zawiadomienie o zniszczeniu nagrobków wpłynęło do pleszewskiej komendy we wtorek wieczorem (16 czerwca br.). Do zdarzenia doszło na cmentarzu przy ulicy Kaliskiej w Pleszewie.

Kilka minut później policjanci na ul. Sienkiewicza zatrzymali mężczyznę odpowiedzialnego za to zdarzenie. Okazał się nim 50-letni mieszkaniec Pleszewa.

Wandal uszkodził łącznie 13 pomników. Przewrócił dwie płyty nagrobkowe, porozbijał wazony i znicze.

50-latek, w chwili zatrzymania miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Trafił do policyjnego aresztu, gdzie po wytrzeźwieniu został przesłuchany. Mężczyzna nie potrafił wytłumaczyć, co było przyczyną jego zachowania.

Był już karany za podobne przestępstwa. Teraz usłyszał zarzuty dotyczące znieważenia miejsc spoczynku i zniszczenia mienia. Za popełnione przestępstwa grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

9 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
9
0
Napisz co o tym sądziszx