OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Tylko 2 gminy z obowiązkowym głosowaniem korespondencyjnym. Jedna k. Kępna

Państwowa Komisja Wyborcza podjęła w piątek uchwałę o zarządzeniu wyłącznie głosowania korespondencyjnego w wyborach prezydenckich w dwóch gminach: Baranów (powiat kępiński) i Marklowice (woj. śląskie). Powodem jest wysoki wskaźnik pozytywnych wyników na obecność koronawirusa.

+

W małej gm. Baranów mieszka niespełna 8 tysięcy osób. Na jej terenie znajdują się zakłady z branży meblarskiej. To wśród pracowników niektórych firm wykryto szereg zachorowań. Decyzja PKW ma związek z rekomendacją ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego. – Wskaźnik zapadalności w tych dwóch gminach przekracza 100 na 10 000 mieszkańców – przekazał resort zdrowia.

Do tej pory w powiecie kępińskim, do którego należy gmina Baranów, potwierdzono 443 przypadki zakażenia koronawirusem. 164 osoby zostały wyleczone z Covid-19. 676 osób jest objętych kwarantanną a 30 osób nadzorem epidemiologicznym.

Włodarze gminy nie są usatysfakcjonowani tą decyzją. Mogą nawet nie sprostać uchwale PKW z powodu bardzo krótkiego czasu dzielącego czas zapadnięcia decyzji do dnia wyborów zaplanowanych na 28 czerwca 2020 r.

3 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
3
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x