OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Remonty dróg powiatowych z dofinansowaniem

Remonty dwóch dróg powiatowych otrzymały dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. 15 czerwca 2020 r. w Starostwie Powiatowym w Ostrowie odbyło się podpisanie stosownych dokumentów.
Na uroczystości podpisania umów zjawili się w sumie włodarze czterech samorządów, które otrzymały dofinansowanie z tego źródła: Powiatu Ostrowskiego, Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski, Gminy i Miasto Odolanów oraz Gminy Sieroszewice.

+

– ‘’Dla nas samorządowców są to środki bardzo wyczekiwane. Jesteśmy po przetargu na te zadania drogowe i… możemy przystępować do pracy. W naszych kompetencjach jest wiele zadań, ale tymi najbardziej wyczekiwanymi inwestycjami są właśnie inwestycje drogowe. W naszym powiecie mamy ponad 500 km dróg. W ostatnich latach zainwestowaliśmy w remonty, inwestycje ponad 140 mln, ale ciągle jest to mało w stosunku do potrzeb. Dlatego cieszymy się na kolejne kilka milionów od Wojewody. Dziękuję wszystkim, którzy przygotowywali wnioski. Szczególne podziękowania pod adresem posła Tomasza Ławniczaka, który był mocno zaangażowany w pozyskiwanie tych środków’’ – powiedział Paweł Rajski Starosta Ostrowski.

Wojewoda Wielkopolski poinformował, że w obecnej transzy z terenu powiatu Ostrowskiego dofinansowanie otrzymały cztery samorządy na 5 zadań, na łączną kwotę ponad 11,5 mln. zł.

– ‘’To samorządy dbają o bezpieczeństwo i infrastrukturę, a inwestycje przyczynią się do podniesienia bezpieczeństwa. Łącznie w 2020 r. w Wielkopolsce środkami z Funduszu Dróg Samorządowych wsparto 129 zadań, a na ten cel przeznaczono ponad 232 mln zł’’ – powiedział Wojewoda Ł. Mikołajczyk.
Jedna z umów powaitowych dotyczy przebudowy drogi powiatowej na odcinku od miejscowości Kotowiecko do granicy Powiatu Ostrowskiego w Głóskach (Gmina Nowe Skalmierzyce). Wysokość dofinansowania to 2 073 672 zł. Koszt całego zadania wynosi ok. 3.350 mln zł, w tym 600 tys. dofinansowania w budżetu Gminy i Miasto Nowe Skalmierzyce. Za te pieniądze wyremontowany zostanie odcinek o długości 2,7 km. Na tę inwestycję przeprowadzony już został przetarg, tak więc prace budowlane mogą ruszyć niebawem. To jedna z najbardziej oczekiwanych inwestycji drogowych w tym regionie. W ubiegłym roku wykonany został pierwszy odcinek drogi od Gutowa do skrętu na Będzieszyn.

Drugie dofinansowane powiatowe zadanie to przebudowa drogi z Łąkocin do miejscowości Jankowa Zaleśnego na dł. ok. 4500m. Wysokość dofinansowania 3 816 000 zł, a całe zadanie szacowane jest na ok. 6 mln zł. W tym przypadku realizacja podzielona została na dwa lata. Po realizacji powstanie nie tylko nowa nawierzchnia, ale także ścieżka rowerowa.

– ‘’Gratuluję wszystkim samorządowcom i dziękuję Wojewodzie oraz wszystkim parlamentarzystom za wsparcie. To są dla nas ważne umowy także w kontekście sytuacji gospodarczej, z którą mamy do czynienia’’ – powiedział Roman Pacholczyk, wicestarosta ostrowski.

10 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
10
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x