OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Ostrowianin złapany po pościgu na terenie Kalisza

33-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego próbował uciec przed policjantami na terenie Kalisza. Ta sztuka mu się jednak nie udała. W jego ujęciu pomogło policjantom dwóch przechodniów.

+

Kaliscy policjanci w sobotę wieczorem postanowili zatrzymać do kontroli charakterystycznego busa marki Volkswagen. W środku bordowo czarnego VW Transportera siedział mężczyzna, który przypominał policjantom osobę poszukiwaną. – Funkcjonariusze zaczęli dawać wyraźne sygnały świetlne i dźwiękowe, jednak kierujący podjął próbę ucieczki. Rozpoczął się policyjny pościg – powiedział rzecznik kaliskiej policji.

Ostatecznie bus zatrzymał się na skrzyżowaniu ulic Młynarskiej i Górnośląskiej w Kaliszu. Kierowca postanowił dalej uciekać pieszo. W jego zatrzymaniu pomogli dwaj przechodnie, którzy przekazali go stróżom prawa.

Okazało się, że bus nie miał ważnego ubezpieczenia, nie miał także ważnego przeglądu technicznego. Dodatkowo okazało się, że 33-latek był poszukiwany przez policję. Mężczyzna odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz kierowanie pojazdem bez uprawnień. Mężczyzna miał być poszukiwany w związku z narkotykami.

8 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
8
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x