OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

W Ostrowie odbędzie się tradycyjna Procesja Bożego Ciała

Hierarchowie kościelni podjęli decyzję o organizacji tradycyjnej Procesji Bożego Ciała ulicami Ostrowa Wielkopolskiego. Ma to związek z “interpretacją” przepisów epidemiologicznych.

+

W ostatnim czasie nie było wykazanych przypadków zachorowań na Covid-19 w powiecie ostrowskim (przypadek ze szpitala dotyczy pacjenta przywiezionego z pow. kępińskiego). To z pewnością uspokaja. Patrząc na statystyki ogólnopolskie, koronawirus wciąż jest obecny w Polsce. Jedni zaczęli lekceważyć go, a drudzy wciąż zachowują się zapobiegawczo.

Dla uzmysłowienia, że skutki koronawirusa mogą być tragiczne, przekazujemy poniższą historię z naszego powiatu.

Kilka dni temu odbył się pogrzeb rodziców jednej z pracownic Domu Pomocy Społecznej w Psarach. Wszystko wskazuje na to, że kobieta zaraziła się koronawirusem w pracy i nie będąc świadoma nosicielstwa, najprawdopodobniej przeniosła go na swoich rodziców. Oboje w krótkim  zmarli. Kobieta z uwagi na wykrywany u niej wirus i związaną z tym kwarantanną, musiała przełożyć uroczystość pogrzebową własnych rodziców.

Każdy wie jak ciasno i gęsto jest na Procesji Bożego Ciała, która w naszym mieście cieszy się dużym zainteresowaniem. W większości są to osoby dojrzałe wiekiem, najbardziej narażone na skutki chorób zakaźnych, w tym koronawirusa.

Organizatorzy na podstawie wytycznych z Kurii Diecezjalnej w Kaliszu informują:

UWAGA!!! Zgodnie z interpretacją przepisów państwowych podczas zgromadzeń poza kościołami i innymi obiektami kultu religijnego:

– uczestnicy mają obowiązek zachowania odległości między sobą nie mniejszej niż 2 metry lub zakrywania ust i nosa, za wyjątkiem sprawujących kult religijny

– nie obowiązuje limit 150 osób.”

59 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
59
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x