Ojciec Tadeusz Rydzyk bronił biskupa Janiaka

Tradycyjnie w pierwszy czwartek miesiąca odbyła się specjalna Msza w Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu dla Rodziny Radia Maryja. Uczestniczył w niej ojciec redemptorysta Tadeusz Rydzyk. Podczas uroczystości stanął w obronie biskupa Janiaka, któremu zarzuca się tuszowanie pedofilii.

+

„Ja też proszę o modlitwę, bo jest na mnie taka nagonka medialna i nie jest to łatwe. Proszę wszystkich obecnych i tych, którzy łączą się z nami duchowo, aby wesprzeć mnie modlitwą, żebym to po prostu wytrwał” – przemawiał w czwartek podczas mszy w Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu biskup diecezjalny kaliski Edward Janiak.

Następnie zaprosił na ambonę ojca Tadeusza Rydzyka.

„Po tym kazaniu widzimy już, dlaczego Kościół jest tak zwalczany. I księża, i biskupi… I jakby mogli to by… nie wiem co, prawda? Co tu dużo mówić. Tym bardziej módlmy się. Zwłaszcza księdza ordynariusza i księży biskupów obecnych tutaj (…) Nie dajmy się zwariować. I to jest apel do ludzi mediów. Pytałbym, czy jesteście Polakami? Czy kochacie Polskę? Jeśli kochacie Polskę, to nie szkodźcie, nie atakujcie bezwzględnie nienawiścią ludzi Kościoła. Cokolwiek by było.

Pan Jezus na każdego z nas patrzy. I każdego kocha. I każdy z nas będzie przed nim zdawał sprawę. Ludzie mediów też” – rozpoczął kazanie Rydzyk.

„(…) Kłamstwo na kłamstwie. Mówiłem, ile na nas jest różnych kłamstw. Rocznie przynajmniej trzy tysiące wycinków z gazet. I wszystko prawie nadaje się na procesy. Ale gdzie tu wygrasz proces?”.

Rydzyk narzekał, że w Polsce jest niestety niewielu dobrych sędziów i prokuratorów. Ale jest ich tak mało, że ci, którzy się zdarzają to bohaterowie.

„Nie wolno uderzać w biskupów. Jak usłyszałem tylko te bicia, przepraszam księdza, że to powiem” – zwrócił się do biskupa Janiaka – „Jak usłyszałem te uderzenia, to mówię Boże, żeby wytrzymał! Przecież on ledwo jakoś przeżył… Pamiętacie tę chorobę, straszną chorobę. Jak zaatakowali księdza Drozdka, to on dostał raka i już z tego nie wyszedł. Taki stres. Nie atakujcie, nie zabijajcie, bo jesteście zabójcami, rzucając różnymi słowami”.

CZYTAJ  18-latka reanimowana przed domem (aktualizacja)

Biskup Edward Janiak to jeden z dwóch głównych antybohaterów „Zabawy w chowanego”, nowego filmu braci Sekielskich. Miał on tuszować co najmniej trzy przypadki pedofilii w Kościele, o czym powszechnie wiedziano.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

81 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
81
0
Napisz co o tym sądziszx