OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Driftowali przy basenie. Schwytali ich policjanci

Do licznych naruszeń bezpieczeństwa dochodziło w miniony weekend na parkingu przy ulicy Kąpielowej w Ostrzeszowie. Policjanci podejmujący tam interwencję nałożyli 5 mandatów karnych. Jeden z amatorów „szybkiej jazdy” odpowiedział również za prowadzenie pojazdu po użyciu alkoholu i pomimo braku stosownych uprawnień.

+

Parking przy ostrzeszowskiej pływalni jest miejscem częstych spotkań młodzieży z naszego powiatu. Niestety zgromadzone tam osoby często wykorzystują dużą przestrzeń parkingową w sposób zagrażający innym użytkownikom. Mając to na uwadze, policjanci Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie regularnie dokonują kontroli tamtejszego terenu.

Tak było i tego weekendu, kiedy to ostrzeszowscy funkcjonariusze podczas patrolowania ulicy Kąpielowej ujawnili 5 przypadków, w których kierowcy świadomie wprowadzali w niekontrolowany poślizg swoje pojazdy. Ww. osoby to mieszkańcy powiatu ostrzeszowskiego, których przedział wiekowy to 18 – 25 lat. Za popełnione wykroczenia wszyscy zostali ukarani mandatami karnymi.

Jak widać, tego rodzaju wykroczenia popełniane są głównie przez młodych ludzi, nie mających jeszcze odpowiedniego doświadczenia pozwalającego skutecznie reagować w nagłych sytuacjach. Dlatego każde takie zachowanie spotykać się będzie z karą w postaci mandatu karnego.

Podczas dokonywania kontroli na terenie parkingu uwagę funkcjonariuszy przyciągnął również motocyklista, który z dużą prędkością przejechał ulicą Kąpielową. Jak się okazało ww. kierujący Kawasaki nie posiadał uprawnień do kierowania motocyklami, a po sprawdzeniu stanu trzeźwości mężczyzna „wydmuchał” 0,12 mg/l. Teraz sprawą mężczyzny zajmie się Sąd.

Zdjęcie poglądowe/fot. Straż Miejska w Pabianicach

1 Komentarz
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
SZMIGRID
1 miesiąc temu

świadomie wprowadzali w niekontrolowany poślizg swoje pojazdy”
DRIFT to jazda w kontrolowanym poślizgu, więc sami sobie zaprzeczacie

Druga sprawa – lepiej żeby uczyli się na parkingu, gdzie nikomu krzywdy nie zrobią niż żeby później na drodze byli zdziwieni i spanikowani na jak wjadą na śliską nawierzechnie

1
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x