Przebadają pracowników dużych firm

Udostępnij
Tweet

Centrum badań test and go wraca do Kępna. To najważniejsza decyzja, jaką podjęto dziś po zwołanym przez wojewodę wielkopolskiego Łukasza Mikołajczyka sztabie kryzysowym w formie wideokonferencji z władzami samorządowymi powiatu kępińskiego, starostwa, władz Kępna, Państwowej Inspekcji Sanitarnej oraz służbami mundurowymi.

+

Punkt test and go stanie ponownie w Kępnie przy ulicy Sportowej w dniach od 1 do 3 czerwca w godzinach od 10:00 do 16:00. Pierwsze dwa dni przeznaczone będą na badania tylko i wyłącznie pracowników największych zakładów pracy w powiecie. Szczególnie tych z branży meblarskiej, ale nie tylko. – Podjęliśmy decyzję o przebadaniu przesiewowym od 5 do 7 procent ze składu załogi danej firmy. Badanie w dalszym ciągu jest dobrowolne i bezpłatne, o przekazanie list osób, które chcą poddać się wymazowi włodarze poszczególnych gmin poproszą właścicieli największych zakładów pracy. Mowa tutaj o firmach zatrudniających minimum około tysiąca osób – mówi wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk.

Lista w dalszej kolejności trafi do służb sanitarnych. To one zajmą się przekazaniem dalszych instrukcji zakwalifikowanej osobie do wymazu. – To nasza wspólna decyzja, chcemy, aby mieszkańcy powiatu czuli się bezpiecznie i zrobimy wszystko, aby sytuacja w Kępnie wróciła do normy. Prosimy więc właścicieli zakładów pracy, aby w trybie pilnym podjęli współpracę z władzami gminy w tym zakresie – dodaje wojewoda. Środa, czyli trzeci dzień działalności punktu będzie przeznaczony z kolei dla pozostałych mieszkańców powiatu kępińskiego, którzy mają objawy zakażenia lub podejrzewają, że mogły mieć kontakt z taką osobą. Aby wziąć udział w badaniu należy zgłosić się pod numer telefonu ‪61 65 68 075‬. Organizacją punktu zajmie się 12 Wielkopolska Brygada Obrony Terytorialnej oraz Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna. Dziennie może zostać przebadanych około 400 osób. Badanie test and go jest dedykowane osobom, które osobiście stawią się wraz z dokumentem tożsamości w punkcie poboru. Nie jest to centrum badań przeznaczone dla osób zmotoryzowanych.

CZYTAJ  Motocyklista wjechał w osobówkę

W trakcie wideokonferencji wojewoda wielkopolski wysłuchał raportów z wszystkich gmin powiatu kępińskiego. Rozmawiał także na temat podejmowanych działań, które mają na celu zmniejszenie rozprzestrzeniania się wirusa. Takie działania podjęło m.in. Kępno. Tamtejsza straż miejska przeprowadza kontrole w sklepach pod kątem sanitarnym, dezynfekowane są także miejsca użyteczności publicznej.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o
9 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
9
0
Napisz co o tym sądziszx