Ostrowski senior stracił 80 tys. zł

Udostępnij
Tweet

Oszust uzyskał od starszej osoby mieszkającej w powiecie ostrowskim 80 tys. zł. Prawdopodobnie ten sam oszust w miniony piątek okradł mieszkańca powiatu kępińskiego na kwotę 30 tys. zł.

+

Policjanci często przestrzegają obywateli przed oszustami wyłudzającymi od starszych osób pieniądze metodą na tzw. wnuczka czy policjanta.

Nieznanemu mężczyźnie udało się dokonać tego procederu metodą „na policjanta” i odjechać z pieniędzmi w kwocie 30 tysięcy złotych. – Na szczęście szybka reakcja oraz bardzo dobra współpraca policji z różnych jednostek doprowadziła do zatrzymania na terenie Katowic mężczyzny biorącego udział w tym procederze. Wyłudzone 30 tys. zł zostało odzyskane i pieniądze wrócą do prawowitego właściciela – poinformował st. post. Rafał Stramowski, oficer prasowy KPP Kępno.

Sprawcy tego typu przestępstw często są zatrzymywani przede wszystkim dzięki pomocy i informacji od osób, które mają świadomość tego, że mogą zostać oszukane. Po każdym takim telefonie dzwońmy na policję, aby uchronić być może także inne starsze osoby, przed utratą oszczędności życia.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Upamiętnią Żołnierzy Wyklętych
Subskrybuj
Powiadom o

8 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
8
0
Napisz co o tym sądziszx