OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Koronawirus ponownie w ostrowskim szpitalu. Podejrzana m.in. radna (aktualizacja)

W weekend pobrano wymazy od kilkudziesięciu osób związanych z laboratorium w ostrowskim szpitalu. Powodem jest wykrycie koronawirusa u jednej z pracownic. Część wyników od pozostałych pracowników zaczęła spływać już dzisiaj. 

+

Jedną z osób podejrzewanych o zarażenie jest ostrowska radna miejska, zatrudniona w tym laboratorium. W jej przypadku wynik nie jest jednoznaczny i zostanie powtórzony. Laboratorium działa w dalszym ciągu.

Oświadczenie dyrekcji szpitala:

Osoba ta od ponad tygodnia nie świadczyła pracy.

W związku z zaistniałą sytuacją niezwłocznie wykonano wymazy w kierunku obecności koronawirusa u wszystkich 47 pracowników laboratorium. U 35 osób dały one wynik ujemny, u 8 osób pozytywny, 4 osoby w dalszym ciągu czekają na jednoznaczny wynik. Stan zdrowia osób z wynikiem dodatnim jest dobry. Nie wymagają one hospitalizacji i zgodnie z decyzją Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego są objęte izolacją w warunkach domowych.

Mimo tej sytuacji, przy zachowaniu adekwatnych środków bezpieczeństwa utrzymana jest ciągłość pracy Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej dla potrzeb pacjentów hospitalizowanych i zgłaszających się do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Nieczynny natomiast jest do odwołania punkt pobrań dla pacjentów ambulatoryjnych.

W wyniku przeprowadzonego dochodzenia epidemiologicznego wykluczono wewnątrz szpitalne źródło zakażenia.

45 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
45
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x