Samorządowcy podejmują decyzje nt. otwierania żłobków i przedszkoli

Władze państwowe dopuszczają możliwość otwarcia żłobków i przedszkoli, ale po spełnieniu szeregu wymogów zabezpieczających dzieci i personel przed rozprzestrzenianiem się chorób zakaźnych, w tym koronawirusa SARS-CoV-2. Ostateczne decyzje podejmują lokalni włodarze, a ci są podzieleni.

+

Przedszkola prowadzone przez samorząd Gminy Ostrów Wielkopolski pozostaną zamknięte. To decyzja władz gminy.

Wczoraj podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki mówił o drugim etapie znoszenia ograniczeń związanych z koronawirusem. Ten zakłada m.in.: umożliwienie działalności żłobków i przedszkoli w reżimie sanitarnym – od 6 maja. Decyzje jednak o otwarciu placówek pozostawił organowi prowadzącemu po uwzględnieniu m.in. wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego.

Dziś z samego rana wójt gminy Piotr Kuroszczyk poinformował, że przedszkola prowadzone przez Gminę Ostrów Wielkopolski pozostaną zamknięte.

Podobnie przedszkola w gminie Przygodzice.

Natomiast w Kaliszu otwarcie przesunięto na 18 maja, chcąc dostosować się do standardów.

Miasto Kalisz prowadzi działania mające na celu zapewnienie bezpiecznego powrotu dzieci do publicznych żłobków i przedszkoli. Przywrócenie normalnego trybu pracy tych placówek wymaga wdrożenia procedur sanitarnych, które zapewnią bezpieczeństwo dzieciom i personelowi. Dlatego planowane jest na połowę maja. To oznacza, że rodzice będą mogli zaprowadzić dzieci do placówek w poniedziałek, 18 maja. Termin może ulec zmianie, w zależności od rozwoju epidemii koronawirusa. – Dziś odbyła się wideokonferencja. Jestem już po rozmowach z dyrektorami oddziałów przedszkolnych w szkołach oraz przedszkoli publicznych – mówi Grzegorz Kulawinek, wiceprezydent Miasta Kalisza. – Proszę dyrekcje placówek, by pozostawały w kontakcie z rodzicami. Dzięki temu otrzymamy informacje, ilu z nich planuje powrót swoich pociech do placówki. Działania w zakresie pracy żłobków publicznych nadzoruje wiceprezydent Mateusz Podsadny. Informacje ważne dla dzieci, rodziców oraz administracji żłobków i przedszkoli będą przekazywane na bieżąco, także za pośrednictwem stron internetowych i mediów społecznościowych miasta oraz poszczególnych placówek.

CZYTAJ  Tajemnicza śmierć 37-latki

Władze Ostrowa jeszcze nie podjęły decyzji.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

18 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
18
0
Napisz co o tym sądziszx