Targowisko z programem pomocowym dla handlowców

Udostępnij
Tweet

W wyniku współpracy władz miasta, Centrum Rozwoju Komunalnego i spółki Targowiska Miejskie z przedstawicielami handlowców poszerzono pakiet pomocowy na ostrowskich targowiskach. To efekt kompromisu między postulatami i oczekiwaniami handlujących a odpowiedzialnością spółki za funkcjonowanie całych obiektów miejskich targowisk, zarówno w tym trudnym czasie epidemii, jak i z myślą o ich przyszłości w perspektywie kolejnych miesięcy.

+

Już wcześniej Ostrowski Pakiet Pomocowy przewidywał, na wniosek przedsiębiorcy, odroczenie opłaty za wybrane usługi świadczone przez spółkę Targowiska Miejskie z możliwością rozłożenia na raty. Dodatkowo, w wyniku wspólnych prac z przedstawicielami handlowców nad rozszerzeniem dla nich wsparcia w okresie epidemii, pakiet pomocowy w zakresie sprzedaży detalicznej wyrobów tekstylnych, odzieży i obuwia na ostrowskich targowiskach przy ulicy Głogowskiej, Grabowskiej/Witosa oraz zieleniakach przy ulicy Konopnickiej i Tomczeka został poszerzony.

Rozszerzenie pakietu pomocowego dedykowane jest branży tekstylno-odzieżowej najbardziej dotkniętej skutkami stanu epidemii na targowiskach. Wsparcie obejmuje:

1. Całkowite zwolnienie z czynszu i opłat rezerwacyjnych przedsiębiorców, którzy zawiesili działalność gospodarczą w CEIDG w związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego, jednak nie wcześniej niż od dnia zawieszenia,

2. Obniżenie czynszu za budynki stałe w wysokości od 20% do 50 % w zależności od spadku miesięcznych przychodów w stosunku do poziomu średniorocznego w 2019 roku na okres do 3 miesięcy od 1 kwietnia,

3. Obniżenie opłat za rezerwację miejsc handlowych w wysokości od 20% do 50 % w zależności od spadku miesięcznych przychodów w stosunku do poziomu średniorocznego w 2019 roku na okres do 3 miesięcy od 1 kwietnia.

Ponadto, mając na uwadze obecną sytuację epidemiologiczną i ułatwienie czynności sanitarnych, od 24 kwietnia wprowadza się bezpłatne korzystanie z toalet i szaletów dla wszystkich handlujących na targowisku przy ul. Głogowskiej.

Kolejnym elementem ułatwiającym działalność handlową jest obniżenie do 50 % opłat za postój pojazdów w miejscach handlowych od 24 kwietnia.

Spółka Targowiska Miejskie dokona również rekompensaty czynszów i opłat rezerwacyjnych branży tekstylno-odzieżowej za dni (od 14 do 25 marca), gdy targowisko pozostawało formalno-prawnie niedostępne dla tej branży.

CZYTAJ  17-latka podłączona do respiratora po wypadku na hulajnodze (FOTO)

Celem skorzystania z rozszerzonej pomocy handlowcy proszeni są o kontakt z Biurem Spółki Targowiska Miejskie przy ul. Targowej 1, tel. (62)735-33-71 ; mail: [email protected].

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o
9 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
9
0
Napisz co o tym sądziszx