OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Miejsce do izolacji bezdomnych

W Ostrowie Wielkopolskim zorganizowane zostały pomieszczenia, w których osoby bezdomne przechodzą 14-dniową izolację zanim będą mogły trafić do funkcjonujących schronisk. W ten sposób ograniczono ryzyko zarażenia tych, którzy obecnie się w placówkach znajdują.
+

W Ostrowie działają dwa schroniska dla osób bezdomnych – jedno, prowadzone przez Caritas Diecezji Kaliskiej, dla kobiet z dziećmi oraz drugie, prowadzone przez Towarzystwo św. Brata Alberta – przeznaczone dla mężczyzn. Zgodnie z zaleceniami Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Miasto Ostrów Wielkopolski uruchomiło miejsce, w którym bezdomni, którzy z placówek nie korzystają, a którzy chcieliby do nich trafić w czasie epidemii, odbywają bezpieczną izolację.

Obecnie z ostrowskich schronisk dla osób bezdomnych korzysta blisko 50 osób. Każdy kolejny podopieczny zwiększa ryzyko zarażenia – stąd konieczność ich czasowego odizolowania.

Zdarza się, że osoby w kryzysie bezdomności nie mają ani środków do dezynfekcji, ani dostępu do bieżącej wody. Co niezwykle ważne w czasie epidemii, mają tu, poza wymienionymi, zapewnione również ubrania. Są też objęte całodobowym dozorem.

Wraz z Miastem w organizację tego przedsięwzięcia zaangażował się Caritas Diecezji Kaliskiej, Towarzystwo św. Brata Alberta oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Ostrowie Wielkopolskim.

11 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
11
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x