Wzruszające informacje z DPS w Psarach

Udostępnij
Tweet

– Na ten moment w DPS w Psarach zarażonych zostało 29 osób – 15 pracowników i 14 pensjonariuszy. Są to osoby w różny sposób związane z tym miejscem. 7 osób przewieziono do szpitali zakaźnych. Do wtorkowego południa na terenie powiatu ostrowskiego potwierdzono zarażenie 53 osób, z czego 3 zmarły. Ich stan był poważny.  Do tej pory wyzdrowiał jeden pacjent. – powiedział Andrzej Biliński z ostrowskiego Sanepidu.

+

– Już ósmą dobę są w pracy! Byli tu także przez święta! Od kiedy sanepid zamknął DPS w Psarach 7 kwietnia z powodu koronawirusa została w nim 43-osobowa załoga, która akurat miała zmianę (Dyrektor, 4 pielęgniarki, 10 opiekunek, 7 pokojowych, 3 pracowników Administracji, 6 pracowników Działu Wsparcia – wśród nich rehabilitantka, pracownik socjalny, pracownik k-o, psycholog – 2 konsultantki, 8 pracowników Działu Gospodarczego, 4 kucharki, 1 pracownik oddelegowany z Środowiskowego Domu Samopomocy ) i 165 pensjonariuszy – wyliczał starosta Paweł Rajski. Jak podkreślił, nikt z pracowników nie porzucił miejsca pracy, chociaż w kraju różnie to wyglądało.

– Robią wszystko, aby zapewnić opiekę, także zakażonych pensjonariuszom. Opadającą z sił załogę postanowili wesprzeć pracownicy, którzy 7 kwietnia byli poza zakładem. W wielkanocny poniedziałek na oddział zakaźny w budynku pałacu dołączyła dobrowolnie pielęgniarka. Kolejne 13 osób spośród personelu medycznego deklaruje chęć przyjścia z pomocą. Również chętne do podmiany koleżanek są 2 pracownice kuchni. To normalni ludzie z sąsiedztwa, mający przecież swoje rodziny i także obawy czy nawet strach. Powiedzieć o nich, że zachowują się profesjonalnie i po ludzku to jak nic nie powiedzieć. Macie Państwo wątpliwości, kto jest w tej sytuacji bohaterem? Bo ja nie mam żadnych! – podkreśla Paweł Rajski.

Jedna z pielęgniarek będąca w kwarantannie domowej, mając wynik ujemny, dobrowolnie zgłosiła się do DPS-u w Psarach, by wspomóc pozostały personel, pozostający od kilku dni w zamknięciu z pacjentami. Poza nią także 13 innych pracowników zadeklarowało powrót do pracy, co spotkało się z dużym wzruszeniem pozostającego w zamknięciu personelu.

– Sytuacja na terenie powiatu ostrowskiego jest bardzo trudna. Głównie w DPS w Psarach, ale również na oddziale neurologicznym – powiedział Andrzej Biliński z ostrowskiego Sanepidu.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

36 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
36
0
Napisz co o tym sądziszx