OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

W Wysocku mieszkańcy zatrzymali pijanego kierowcę

Blisko 3 promile alkoholu w organizmie miał mężczyzna, który wsiadł za kierownicę swojego samochodu. Jego jazdę „wężykiem” zauważył inny kierujący, który bez wahania zatrzymał auto, uniemożliwił dalszą jazdę oraz wezwał patrol Policji. Policjanci zostali też poinformowani o ujęciu kierującego z blisko 2,5 promilami alkoholu.

+

Do zdarzeń doszło na terenie powiatu krotoszyńskiego i ostrowskiego.
9 kwietnia o 17:30 policjanci zostali poinformowani o obywatelskim ujęciu nietrzeźwego kierującego. Świadkowie 25-latek i 48-latka zauważyli kierowcę busa, którego sposób jazdy wskazywał, że może być on nietrzeźwy. Gdy kierowca zatrzymał się przy jednej z posesji, 25-latek wysiadł ze swojego samochodu i po dojściu do pojazdu wyczuł od mężczyzny wyraźną woń alkoholu, wobec powyższego wyjął kluczyki ze stacyjki i niezwłocznie powiadomił Policję. Badanie trzeźwości wykazało blisko dwa i pół promila alkoholu w organizmie 45-latka. Zdarzenie miało miejsce na terenie gminy Przygodzice.

Tego samego dnia, o 20:30 na terenie powiatu krotoszyńskiego 27-latek wraz z 24-latką, zauważyli samochód marki VW Golf, którego kierowca jechał tzw. zygzakiem. Widzący tę sytuację świadkowie zawiadomili policję a sami jechali za nim. Zgłaszający w pewnym momencie zajechał drogę kierującemu volkswagenem, natychmiast pobiegł do pojazdu i uniemożliwił kierującemu dalszą jazdę. Okazało się, że za kierownicą pojazdu siedział 46-latek, w pojeździe była też 43-letnia kobieta. Badanie stanu trzeźwości kierowcy wykazało blisko 3 promile alkoholu. Dodatkowo, okazało się, że kierowca posiada dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Teraz amatorzy jazdy “na podwójnym gazie” za swe czyny odpowiedzą przed sądem.

12 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
12
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x