OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Akcja święcenia w Przygodzicach odwołana

Proboszcz z Przygodzic udowadnia, że nawet w czasach epidemii, można dotrzymać religijnych tradycji. W najbliższą sobotę, z jadącego samochodu będzie święcić potrawy. Organizatorzy akcji proszą, by u wejścia na posesję, w drzwiach domu, na balkonie lub oknie stała jedna osoba z koszykiem. Akcja zaczyna się o godz. 11:00.

+

Przebieg trasy:
Przygodzice od strony Antonina: Morys (na skraju lasu), Strugi, Tarchalskie, PKP, Wrocławska (1-46), Szkolna, Przedmieście, Gospodarcza, PTR, Kasztanowa ze Słoneczną, Baryczną, Kwiatową, Zieloną, Krańcową, Witosa, Mertki z Piwną i Dolną, Brzozowa, Topolowa, Jesionowa, Dębowa, Podgórna, Wysocka (od końca) z blokami, Ludna, Skryta, Wrocławska (84-170) z Ogrodową, Bursztynową, Boczną, Rubinową, Ceglaną, Północną, Wspólną, Kolejowa, Wrocławska 145 a-110), Mostowa, Ślepa, Krótka, Długa, Nowe Osiedle, Kochanowskiego, Słowackiego, Mickiewicza, Wrocławska 105-47, Wrocławska 66-56.

Ksiądz proboszcz wycofał się z pierwotnej wersji. Najpierw władze gminy doprowadziły do wycofania wozu straży pożarnej, a później zmieniono auto z pickup-a na prywatny osobowy.

Ostatecznie ksiądz proboszcz po cichu wycofał się z akcji święcenia pokarmów. 

52 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
52
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x