OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Mieszkańcy Ostrowa otrzymają maseczki. Będzie obowiązek ich noszenia

Dziś Minister Zdrowia ogłosił, że od czwartku, 16 kwietnia, obowiązkowe będzie noszenie maseczek w miejscach publicznych. – Dla mnie jako Prezydenta Miasta bezpieczeństwo każdego mieszkańca jest bardzo ważne, dlatego już dwa dni temu, nie czekając na oficjalne decyzje, zleciłam przygotowanie maseczek, które od najbliższego wtorku będą dystrybuowane do wszystkich gospodarstw domowych. Wiemy już, że część osób przechodzi infekcję bezobjawowo przenosząc jednak wirusa, więc noszenie maseczki może ochronić nas i osoby wokół, hamując jego rozprzestrzenianie – informuje Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

+

Mieszkańcy otrzymają certyfikowane maseczki wielokrotnego użytku, które nie tylko podniosą ich bezpieczeństwo, ale także zapewnią większy komfort przebywania poza domem, gdy wyjście z domu okaże się koniecznością.

– Niech te maseczki będą realnym zabezpieczeniem w tym trudnym czasie, z jakim przyszło się nam mierzyć. Wciąż jednak rekomendujemy pozostanie w domach, jako najskuteczniejszą formę ochrony przed koronawirusem. Na najbliższe tygodnie życzę wszystkim Państwu zdrowia! Dbajcie o siebie i swoich najbliższych! Dziękuję Wam za dyscyplinę i przestrzeganie wprowadzonych obostrzeń! Wierzę, że już wkrótce znów będziemy mogli spotykać się na ulicach naszego miasta! Dziś tych spotkań i rozmów z Wami brakuje mi najbardziej! – dodaje Beata Klimek.

95 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
95
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x