OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Rodzina zmarłej 37-latki wydała oświadczenie

Rodzina zmarłej pacjentki, która przez kilka dni była hospitalizowana w szpitalu w Wolicy k. Kalisza, wydała oświadczenie. Odnosi się w nim do zarzutu postawionego przez dyrektora tego szpitala, jakoby zatajono informację o kontakcie pacjentki z osobą przebywającą wcześniej we Włoszech.

{openx:1}

– Informujemy, iż na dzień przyjmowania naszej córki i mojej żony do Wojewódzkiego Specjalistycznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej Chorób Płuc i Gruźlicy w Wolicy pod Kaliszem – jak również wcześniej – nie posiadaliśmy wiedzy o naszym kontakcie z osobami, które w ostatnim czasie przebywały we Włoszech. Rodzina, która jak się później okazało, wróciła z Włoch w dniu 14 lutego 2020r. nie przejawiając żadnych oznak chorobowych, a więc nie była badana w kierunku zakażania koronawirusem SARS-CoV-2 i do chwili obecnej czuje się dobrze.

Dopiero w momencie, gdy dowiedziała się, że nasza córka i moja żona w ciężkim stanie została przetransportowana do Szpitala Zakaźnego w Poznaniu, poinformowała nas o fakcie przebywania we Włoszech. Wtedy to, niezwłocznie poinformowaliśmy – telefonicznie – Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Kaliszu o zaistniałym fakcie. Naszym celem nie było zatajenie tak ważnej dla nas wszystkich informacji jaką jest kontakt z osobami z zagranicy. Po prostu nie mieliśmy wiedzy na ten temat.

W imieniu własnym i całej mojej rodziny – proszę uszanować ten trudny dla nas wszystkich czas i niezwłocznie zaprzestać krzywdzących pomówień. Proszę pamiętać, iż każdy człowiek zasługuje na szacunek, ma obowiązek uszanować innych i ma prawo żądania od innych szacunku. Mąż i rodzice zmarłej.

0 0 głos
Oceń temat
49 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
49
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x