OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Koronawirus pod Kaliszem. Młoda osoba w ciężkim stanie (aktualizacja 7)

Zakażoną koronawirusem jest młoda kobieta z powiatu kaliskiego, która w stanie ciężkim jest pod opieką lekarzy w szpitalu zakaźnym w Poznaniu.

{openx:1}

Nieoficjalnie ustaliliśmy, że wcześniej pacjentka przebywała w szpitalu chorób płuc i gruźlicy w Wolicy k. Kalisza.

Trwa posiedzenie sztabu kryzysowego, który zdecyduje co dalej z pacjentami. Wstępnie ma być wyłączony odcinek A i mają tam przebywać na kwarantannie zarówno pacjenci jak i personel.

Kobieta to mieszkanka gm. Mycielin. W szpitalu przebywała od 15 marca 2020 r. Kobieta ma 38 lat. Obecnie jest w stanie ciężkim. 

AKTUALIZACJA NR 4

W Zespole ZOZ w Wolicy zastosowano wszelkie procedury zgodne z Ustawą z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz. U. poz. 374) .

Sytuacja w Szpitalu jest opanowana. Oddział, na którym przebywała kobieta, jest całkowicie odizolowany od pozostałych komórek Szpitala i objęty kwarantanną.

Zespół ZOZ w Wolicy wstrzymał planowe przyjęcia pacjentów.

Obecnie trwa posiedzenie Sztabu Kryzysowego, w trakcie którego zostaną ustalone dalsze działania, m. in. zasady udzielania, wcześniej zaplanowanej, pomocy pacjentom onkologicznym.

Aktualizacja: 15:30

Kobieta jest przedszkolanką. Kobieta trafiła najpierw na wieczorynkę. Stamtąd przekierowano ją do szpitala chorób płuc w Wolicy z podejrzeniem bakteryjnego zapalenia płuc. Ponieważ leczenie nie przynosiło rezultatów, zaczęto podejrzewać źródło wirusowe. Przetransportowano pacjentkę do szpitala zakaźnego w Poznaniu. Obecnie 19 pacjentek, 2 lekarzy i 3 pielęgniarki są zamknięci na jednym z oddziałów do czasu uzyskania wyników testu na obecność koronawirusa. Kobiets trafiła do szpitala w niedzielę wieczorem, a do Poznania przewieziono ją w czwartek.

Decyzją Sanepidu dyrektor zamknął szpital w Wolicy. Wszyscy dotychczasowi pacjenci zostali objęci kwarantanną.

0 0 głos
Oceń temat
72 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
72
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x