W dniu urodzin jechał po pijaku i wpadł

Udostępnij
Tweet

W niedzielne przedpołudnie 29-letni mieszkaniec naszego powiatu sprawił sobie wyjątkowy prezent w dniu urodzin. Otrzymał w „nagrodę” swojej głupoty konieczność zapłaty kwoty w zakresie od 5 – 60 tys. zł, zakaz prowadzenia pojazdów 1-15 lat, 10 punktów karnych i możliwość wykonywania prac społecznych lub dwóch lat więzienia.

+

Mężczyzna został zatrzymany do kontroli w pobliżu skrzyżowania Wrocławska – Osiedlowa w Ostrowie Wlkp. Kierując Peugeot Boxerem miał 1,3 promila w wydychanym powietrzu. Wysokość kary na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej uzależniona jest od sytuacji majątkowej sprawcy. Sąd wymierza ją w wysokości od 10 do 540 stawek dziennych, gdzie 1 stawka dzienna wynosi nie mniej niż 10 zł, nie więcej niż 2000 zł.

Z kolei kara ograniczenia wolności polega na obowiązku wykonywania prac społecznych albo potrąceniu wynagrodzenia. Jej maksymalny wymiar to 2 lata. Okres, w którym kierowca skazany za jazdę po alkoholu ma zakaz poruszać się pojazdem, może zostać skrócony na wniosek osoby ukaranej.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Osobówka wbiła się w ciężarówkę. Mężczyzna nie żyje (ZDJĘCIA)
Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
7
0
Napisz co o tym sądziszx