OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Najnowszy ranking najbogatszych Polaków. Miliarder z sąsiedniego miasta szybko awansował

Magazyn Forbes opublikował listę polskich bogaczy. Wśród nich możemy znaleźć dwóch Panów związanych z naszym regionie na bardzo wysokich pozycjach. Zanim do nich przejdziemy spójrzmy na pierwsze trzy miejsca. Michał Sołowow otwiera listę z majątkiem wycenianym na 15,6 mld zł. (więcej o nim tutaj). Drugie miejsce zajmuje Zygmunt Solorz z 12 miliardami (więcej o nim tutaj). Na trzecim miejscu znalazł się Jerzy Starak, ojciec zmarłego mężczyzny, który zginął w wypadku z udziałem motorówki na Mazurach. Jego majątek to 9,6 mld zł. (więcej o nim tutaj).

+

Tuż za podium uplasował się Tomasz Biernacki z Krotoszyna, właściciel sieci sklepów Dino. Majątek obecnie wyceniany jest na 8 miliardów. Biernacki unika mediów, a na niektóre spotkania przemieszcza się helikopterem Bell 429 kosztującego w podstawowej wersji 8 milionów zł. Krotoszynianin wyprzedził rodzeństwo Kulczyków, których majątek jest wart 6,9 mld zł (Dominika Kulczyk) i 6,45 mld zł (Sebastian Kulczyk).

10 miejsce zajął Paweł Marchewka pochodzący z Ostrowa Wielkopolskiego, właściciel firmy Techland. Forbes podliczył jego majątek na 3 miliardy zł.

Z rankingu Forbesa wynika, że 100 najbogatszych Polaków dysponuje majątkiem w wysokości 176 miliardów złotych. To majątek o ponad 15% większy niż przed rokiem, i kwota ta stanowi prawie 10% rocznego PKB Polski.

62 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
62
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x