Mapa, która pomaga eliminować patologie

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to aplikacja dzięki, której każdy może podzielić się z Policją swoimi spostrzeżeniami na temat zagrożeń występujących w jego miejscu zamieszkania, pracy, nauki czy wypoczynku. Warto z niej korzystać i sygnalizować Policji zauważone nieprawidłowości.

+

Policjanci ostrowskiej komendy korzystają na bieżąco z narzędzia jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. W 2019 roku koordynatorzy Mapy odczytali na terenie powiatu ostrowskiego łącznie 1687 zgłoszeń. Weryfikacja ich skutkowała tym, że ponad 660 sygnałów policjanci potwierdzili, ponad 550 wyeliminowali.

Najczęściej zgłaszanymi sygnałami było: spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych, nieprawidłowe parkowanie, przekraczanie dozwolonej prędkości, niewłaściwa infrastruktura drogowa, używanie środków odurzających, gromadzenie się małoletnich zagrożonych demoralizacją .

Ty zgłaszasz mobilnie, my reagujemy i razem pomagamy!

Ważne jest, że każde naniesione na mapę zagrożenie wywołuje odpowiednią reakcję Policji, a sygnały mieszkańców funkcjonariusze sprawdzają i weryfikują. Te potwierdzone mają dalszy ciąg i konsekwencje prawne.

Jednocześnie przypominamy, że strona nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112.

http://www.policja.pl/pol/mapa-zagrozen-bezpiecze/33880,dok.html

https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html

POLECANE NEWSY

9 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
9
0
Napisz co o tym sądziszx