Naczepa z beczkami porzucona na trasie Ostrów – Pleszew

Udostępnij
Tweet

W piątek 7 lutego, kilka minut przed godziną osiemnastą, dyspozytor pleszewskiej straży pożarnej otrzymał informację o naczepie samochodu ciężarowego, stojącej dłuższy czas w zatoczce parkingowej przy drodze krajowej nr 11.

+

Ze zgłoszenia wynikało, że najprawdopodobniej porzucona w pobliżu miejscowości Ludwina naczepa, może być wypełniona beczkami z nieznaną substancją. Na miejsce zadysponowane zostały zastępy straży pożarnej z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Pleszewie, Ochotniczej Straży Pożarnej w Pleszewie oraz Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemicznego z Komendy Powiatowej PSP w Ostrowie Wielkopolskim.

Po przybyciu na miejsce, strażacy wyznaczyli strefę bezpieczną wokół stojącej naczepy i zabezpieczeni sprzętem ochrony dróg oddechowych sprawdzili detektorami atmosferę w pobliżu jej ładunku. Skontrolowano również stan beczek, jednak nie stwierdzono żadnych pęknięć lub wycieków. Przybyła na miejsce grupa specjalistyczna pobrała próbkę znajdującej się w tych zbiornikach substancji.

Na szczęście okazało się, że substancja ta nie zagrażała bezpośrednio zdrowiu ludzkiemu lub środowisku naturalnemu. Wówczas naczepę, wraz z ładunkiem, przekazano pod nadzór policji. Wcześniej naczepę skradziono.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Mieszkańcy walczą o kapliczkę. Zaczęli protestować
Subskrybuj
Powiadom o
15 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
15
0
Napisz co o tym sądziszx