Powstanie nowy żłobek pod Ostrowem

Udostępnij
Tweet

W Gorzycach Wielkich powstanie żłobek. Gmina Ostrów Wielkopolski otrzymała na ten cel dofinansowanie w wysokości 2 mln 541 tys. złotych. O taką kwotę samorząd wnioskował i taką otrzymał. Pieniądze pochodzą z programu rządowego Maluch+.

+

Kwota dofinansowania wyniosła bagatela 2 mln 541 tys. złotych. O taką kwotę samorząd wnioskował i taką otrzymał. Pieniądze pochodzą z programu rządowego Maluch +.

Gmina Ostrów Wielkopolski otrzymała najwyższe dofinansowanie wśród wielkopolskich samorządów ubiegających się o wsparcie finansowe! Promesę wręczali dziś wspólnie w Poznaniu minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg oraz wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk.

Żłobek powstanie w Gorzycach Wielkich, tuż obok istniejącego przedszkola. Będzie przeznaczony dla 77 dzieci, w wieku od 1 roku do 3 lat. Będzie to pierwszy tego typu obiekt oświatowy w Gminie Ostrów Wielkopolski, spełniający najwyższe standardy. Żłobek będzie całkowicie samodzielny. Z własnym zapleczem kuchennym, kadrą opiekuńczą oraz kierowniczą.

– Budowę żłobka rozpoczynamy już wiosną. Planowane zakończenie to grudzień tego roku. Przed nami zatem ogromne wyzwanie inwestycyjne. W połowie lutego będzie już gotowy program funkcjonalno – użytkowy, dzięki któremu będzie możliwe ogłoszenie przetargu na zaprojektowanie i wybudowanie żłobka. – tłumaczy Piotr Kuroszczyk – Wójt Gminy Ostrów Wielkopolski.

Przygotowaniem merytorycznym projektu wraz z całą dokumentacją zajęła się poznańska Wielkopolska Akademia Nauki i Rozwoju.

To nie koniec starań samorządu o wsparcie finansowe na tę konkretną inwestycję. Gmina złożyła również wniosek do Urzędu Marszałkowskiego na kolejne 4 mln złotych w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

– Jeśli uda się pozyskać pieniądze, wówczas prawie 700 tys. złotych z tej kwoty trafi na budowę żłobka, pozostała część będzie przeznaczona na funkcjonowanie placówki przez pierwsze dwa lata. Mam nadzieję, że otrzymamy pieniądze. Jestem dobrej myśli. Myślę, że w ciągu najbliższych dni wszystko się wyjaśni. – tłumaczy wójt gminy Piotr Kuroszczyk.
Budowa żłobka ruszy wiosną. Zgodnie z wymogami programu rządowego Maluch + musi zakończyć się jeszcze w tym roku. Gminny żłobek swoją działalność rozpocznie w styczniu 2021 roku.

CZYTAJ  13-latka topiła się w jeziorze. Była z nią pijana 15-latka

Wręczenie promes odbyło się podczas konferencji Rodzina jest najważniejsza podczas, której podsumowane zostały rządowe programy socjalne.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o
8 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
8
0
Napisz co o tym sądziszx