Syn posła zatrzymany z narkotykami

Udostępnij
Tweet

23-letni Jan W., syn posła Mariusza Witczaka z Koalicji Obywatelskiej został zatrzymany w Warszawie za posiadanie narkotyków. W czwartek, 9 stycznia ok. godz. 00.15 policjanci z Komisariatu Policji Warszawa Wilanów w trakcie patrolowania rejonu ul. Gołkowskiej wylegitymowali dwóch mężczyzn siedzących w samochodzie marki audi. Poproszeni o dokumenty, siedzący na miejscu kierowcy mężczyzna wyciągnął z kieszeni paczkę po gumach i włożył ją do schowka w drzwiach.

+

– Po sprawdzeniu zawartości paczki policjanci ujawnili w niej torebkę foliową z zawartością suszu roślinnego oraz torebkę foliową z zawartością białego proszku. Badanie narkotesterem wykazało, iż zabezpieczone substancje to marihuana o wadze 1,35 g oraz amfetamina o wadze 0,62 g. Mężczyzna został zatrzymany, a auto zostało przekazane ojcu – przekazał prokurator Łukasz Łapczyński.

Według informacji potwierdzonych przez prokuratora legitymowanym mężczyzną siedzącym na miejscu kierowcy i zarazem osobą, która była posiadaczem substancji okazał się 23–letni Jan W., syn jednego z posłów Koalici Obywatelskiej. Dodał, także że od zatrzymanego Jana W. pobrano mocz do badań na zawartość środków odurzających lub substancji psychotropowych, celem sprawdzenia czy prowadził samochód pod wpływem lub po użyciu środków odurzających.

– Jan W. usłyszał zarzuty posiadania środków odurzających w postaci marihuany i amfetaminy. Podejrzany przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśniania, w których wskazał, iż ujawnione przy nim środki odurzające posiadał na własny użytek – podał prokurator.

Dochodzenie w tej sprawie prowadzi Komenda Rejonowa Policji Warszawa II pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa Mokotów w Warszawie.

Źródło kalisz24.info.pl

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

54 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
54
0
Napisz co o tym sądziszx