Wójt Żelazkowa chuliganem? Oceni to Sąd

Udostępnij
Tweet

Zdaniem kaliskiej prokuratury, wójt gminy Żelazków dopuścił się chuligańskiego wybryku podczas I Marszu Równości, który przeszedł ponad 3 miesiące temu przez Kalisz. Tamtego dnia Sylwiusz J. próbując zamachnąć się na operatora kamery, odepchnął jednego z policjantów. W ten sposób miał naruszyć jego nietykalność cielesną. Oskarżony nie przyznaje się do winy, a za popełniony czyn grozi mu do 3 lat więzienia.

+

Na przełomie roku zakończyło się kilkumiesięczne śledztwo wobec 60-letniego Sylwiusza J. – 60-latkowi zarzucono, że działając publicznie i bez powodu, okazując rażące lekceważenie porządku prawnego, naruszył nietykalność cielesną funkcjonariusza publicznego podczas i w związku z pełnieniem przez niego obowiązków służbowych – mówi prokurator Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

– W trakcie zatrzymania zgodnie z obowiązującymi przepisami wobec osoby zatrzymanej w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa użyte zostały środki przymusu bezpośredniego, tj. siła fizyczna w postaci chwytów transportowych, a osoba zatrzymana nie odniosła żadnych obrażeń – napisał insp. Piotr Mąka, komendant wojewódzki policji w Poznaniu w odpowiedzi na pismo posła Jana Mosińskiego z Prawa i Sprawiedliwości.

 

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Zostań bohaterem Ostrowa
Subskrybuj
Powiadom o

9 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
9
0
Napisz co o tym sądziszx