Nie mieli czujki czadu. Zmarł jeden z mężczyzn

Do tej pory strażacy wyjeżdżali do wyładowanych baterii w czujnikach tlenku węgla – niestety dziś było inaczej. W jednym z mieszkań kamienicy przy ul. Młynarskiej w Kaliszu zginął 44-letni mężczyzna, a jego 40-letni współlokator – podtruty tlenkiem węgla – trafił do szpitala.

+

Do tragedii doszło w jednym z mieszkań na parterze kamienicy u zbiegu ul. Młynarskiej i Cmentarnej w Kaliszu. Służby ratunkowe zostały powiadomione o zdarzeniu o godzinie 14.00 przez jednego z lokatorów, który nie mógł dobudzić swojego 44-letniego kolegi. Jak się okazało, w chwili przybycia na miejsce ratownictwa medycznego i chemicznego mężczyzna już nie żył.

– Mieszkanie zostało dokładnie przewietrzone jeszcze przed naszym przyjazdem, stąd czujniki wielogazowe wykazały znikome stężenie tlenku węgla w pomieszczeniach. Niestety 44-letni mężczyzna to pierwsza ofiara cichego zabójcy tej zimy, jakim jest czad. Mieszkanie znajdujące się na parterze obiektu było ogrzewane piecykiem typu “koza” – informuje portal Kalisz24 INFO Grzegorz Kuświk, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu.

CZYTAJ  Budują niewymiarowy basen

1 Komentarz
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
czad
3 miesięcy temu

Szanowna Pani Prezydent,

Proszę o opublikowanie dotacji do instalacji fotowoltaicznej w 2023 roku.

1
0
Napisz co o tym sądziszx