22-letni ostrowianin miał 5 tysięcy papierosów

Funkcjonariusze operacyjni Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim zabezpieczyli nielegalne papierosy. Łącznie do policyjnego depozytu trafiło ponad 5 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Zarzut w tej sprawie usłyszał 22-letni mieszkaniec Ostrowa Wielkopolskiego.

+

Policjanci zajmującymi się zwalczaniem przestępczości gospodarczej na bieżąco sprawdzają informacje na temat osób mogących mieć związek z wprowadzaniem do obrotu towarów, które nie posiadają polskich znaków skarbowych akcyzy. Wczoraj, 5 grudnia, funkcjonariusze operacyjni z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą zabezpieczyli nielegalne papierosy u 22-letniego ostrowianina. Podczas przeszukania samochodu i miejsca zamieszkania policjanci znaleźli ponad 5 tysięcy sztuk papierosów. Na podstawie wstępnych wyliczeń stróże prawa ustalili, iż wartość strat na jakie narażony został Skarb Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego w tej sprawie wynosi blisko 6 tysięcy złotych.

Właściciel nielegalnych papierosów został zatrzymany i przewieziony do ostrowskiej komendy, gdzie usłyszał zarzut z kodeksu karno-skarbowego.

Mężczyźnie za popełnienie przestępstwa skarbowego grozi kara grzywny oraz pozbawienie wolności do 3 lat.

CZYTAJ  Uciekał z nastolatką przed policją

27 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
27
0
Napisz co o tym sądziszx