Handlowali podrobioną odzieżą. Trafili w ręce policji

Udostępnij
Tweet

Policjanci operacyjni z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą zatrzymali 61-letnią kobietę i 58-latka, którzy oferowali do sprzedaży odzież z zastrzeżonymi znakami towarowymi. Za wprowadzenie do obrotu rzeczy z podrobionymi znakami towarowymi grozi im kara 2 lat pozbawienia wolności.

+

Funkcjonariusze operacyjni, w trakcie prowadzonych działań ustalili, że na terenie gminy Odolanów może być oferowany do sprzedaży nielegalny towar.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej skontrolowali legalność sprzedawanej odzieży. Mundurowi zorientowali się, że towar jest podrobiony i nie ma nic wspólnego z oryginalnymi produktami.

Sprzedający tj. 61-latka i 58-latek zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty z art. 305 Ustawy o prawie własności przemysłowej. Zajęto im także mienie na poczet przyszły kar.

Podczas przeszukania punktu sprzedaży, jak również samochodu należącego do zatrzymanych policjanci zabezpieczyli blisko 500 sztuk różnego rodzaju odzieży. Wśród nielegalnych towarów znalazły się m.in. koszule, kurtki i dresy znanych marek.

Wprowadzenie do obrotu towarów z podrobionymi znakami towarowymi, stanowi w świetle prawa przestępstwo. Nielegalny proceder podlega ciągłemu rozpoznaniu przez policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej.

Zabezpieczony podczas czynności towar nie trafi już do klientów, a jego właściciele poniosą odpowiedzialność za popełnione przestępstwo. Zgodnie z art. 305 Ustawy o prawie własności przemysłowej, za handel wyrobami z zastrzeżonymi znakami towarowymi grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Drewniane bele uderzyły w osobówkę
Subskrybuj
Powiadom o

29 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
29
0
Napisz co o tym sądziszx